Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Prostriedok, ktorý pomohol zbaviť sa hemoroidov raz a navždy, mne, mojej priateľke a veľa iným ľuďom s týmto problémom

Hemoroidy – je vyčerpávajúce ochorenie. Hľadanie účinných prostriedkov proti bolesti, zápalu a nepohodlie môže trvať roky.

Avšak hemoroidy môžu byť úspešne liečené pomocou liečivých rastlín.

Aloe – silný biogénny stimulátor: zmierňuje zápal v prípade akútneho priebehu ochorenia, pôsobí preventívne pri chronickej forme, tiež pomáha pri príprave na operáciu a rehabilitačné obdobie po operácii.

Použitie aloe rastlín vďaka schopnosti urýchľuje metabolické procesy v tele, stimuluje regeneráciu tkanív, bráni tvorbe nádorov. Tu je niekoľkých možných spôsobov, ako používať aloe vera na liečbu hemoroidov .

Hemoroidy domáca liečba

Požitie
V prípade požitia aloe dáva mierny laxatívny účinok: stolica zmäkne, a to priaznivo vplýva na steny ciev. Počas 20 minút pred jedlom vypiť lyžičku čerstvej šťavy z aloe. Pri liečbe je potrebné zvoliť listy 15 cm na dĺžku, pretože sa v dĺžke podarilo nazhromaždiť potrebné množstvo živín.

Odvar z Aloe
Môže tiež pomôcť v období exacerbácie ochorenia, hlbokých trhlín. Tento efekt je dosiahnutý nielen vlastnosťami aloe, ale aj z dôvodu terapeutického účinku tepla.Odrežte 2-3 veľké listy, budeme rezať každý na niekoľko kusov, vložíme do misy smaltovanéj  do teplej prevarenej vody. To znamená, na miernom ohni po dobu 15 minút, aby voda nevrela. Vzhľadom k tomu, živiny zostávajú v živnej pôde v plnej výške. Ako vývar a použiť.

Kúsok obväzu, zložený  6-8 krát, namočte do teplého vývaru a pripojí sa k zadku na 40-45 minút (počas tejto doby lepšie si ľahnúť).

rdgzj

Pleťová voda s čerstvej aloe šťavy
čerstvý džús môže byť použitý, ak nie je akútny zápal, sprevádzaný krvácaním. Po starostlivej hygiene análu priložiť na dobu 2-3 minút vatovým tampónom namočeným v šťave z aloe.

hgju

Sviečky z dužiny aloe
Z listov aloe odrezať veľký kus o dĺžke 5-6 cm. Výsledná želatínová drť sa používa ako normálny rektálny čapík. Liečba trvá 20 minút.

cbgfnhg

Rastlina je hypoalergénna, takže liečba by nemala spôsobovať vedľajšie účinky, ale najmä citliví ľudia by si mali spraviť test, aby sa predišlo prípadným komplikáciám – svrbenie, opuch, začervenanie.

Aloe nemožno aplikovať tehotným ženám (môže spôsobiť potrat), ženy počas menštruácie (môžu mať zvýšiené krvácanie) a s predispozíciou k hnačke.

Tiez sa Vam moze pacit