Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Tento prírodný produkt dokáže dokonale plne nahradiť váš prípravok na odstránenie makeupu!

Väčšina žien miluje makeup. Skrášľuje črty a dodáva sebaistotu a pomáha s tými najmenšími detailmi ktoré každá perfekcionistická žena nenávidí.

No ako sa deň končí, všetok makeup musí ísť dole a niekedy to môže pripomínať boj.

Kokosový olej je skvelou alternatívou na čistenie makeupu, žiadne chemikálie ani narušenie pH pokožky, poskytuje úplne prirodzené čistenie vašej pokožky od makeupu, no to nie je všetko na čo je takýto olej dobrý.

1. Píling

Kokosový olej obsahuje antimikrobiálne a antibakteriálne účinky, preto je skvelým čističom. Cosmopolitan doporučuje zmiešať rovnako veľké časti hnedého cukru a kokosového oleja dokopy, a tak vytvoríte skvelú zmes na čistenie pokožky a píling.

2. Odstráňte s ním makeup

Ak rada nosíte vodoodolnú maskaru, tak potom viete, že na jej odstránenie potrebujete olej. Cosmopolitan doporučuje použiť kokosový olej, stačí ho použiť s vatovou guľôčkou či s vašimi rukami. Ponechajte na pokožke a potom opláchnite teplou vodou.

3. Čistite si s ňou tvár

Ak vaša pleť nepotrebuje píling, kokosový olej môžete jednoducho použiť na čistenie vašej pleti každú noc. Jemne vmasírujte a ponechajte pôsobiť, potom opláchnite.

4. Hydratovanie pleti

Kokosový olej je známy svojimi hydratujúcími schopnosťami. Ak používate kokosový olej na čistenie či píling, máte výhodu v tom, že počas tohto čistenia pokožku hydratuje.

5. Bojujte proti vyrážkam

Nakoľko má kokosový olej silné antibakteriálne a antimikrobiálne účinky, je priam stvorený na zbavenie sa vyrážok.

6.Všestrannosť kokosového oleja

Hoci sme vymenovali jeho využitia na pleť, využíva sa prakticky všade. Aj vo varení !

Tiez sa Vam moze pacit