Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Pripravte sa na to, že vaše telo už nebude zdobené nepeknými striami, poriadne s nimi zatočíme.

Strie na tele sú prekliatím mnohých žien. Ak aj vy riešite podobné dilemy, vedzte, že ani náhodou nie ste sama. Strie netrápia len pár nešťastníčok či tehotné, ale patria k bežným kožným problémom. V puberte dostane pečiatku na telo až tri štvrtiny dievčat a viac než tretina chlapcov. Strie, ktoré vznikajú v období puberty, bývajú lokalizované v krížovej oblasti, na stehnách, bokoch a nad kolenami. Počas tehotenstva sa objavujú najmä na bočných stranách brucha, bedrách, stehnách a prsníkoch, zvyčajne až v šiestom mesiaci. Znížením pružnosti pokožky, sa vedie k riziku vzniku strií. Ale tiež sa objavujú v dôsledku náhlych zmien hmotnosti. Ak sa pokožka extrémne namáha, cyklus produkcie kolagénu je prerušený a poškodený. To vedie k jemným jazvám pod povrchom pokožky, ktoré sú zo začiatku ružové až červené, ale časom sa stanú tenké a bledé – a stria je na svete..

2

Na trhu existuje mnoho kozmetických prostriedky na riešenie tohto problému, ale nie sú vždy účinné. A lepšie povedané, nie sú lacné. Takže čo robiť v takejto situácii?

Našťastie,vieme vám pomôcť. Zarobte si učinný liek doma.

Liek na strie

ZLOŽENIE

  • 1 polievková lyžica olivového oleja
  • 1 lyžica mletej kávy
  • 1 lyžica medu alebo trstinového cukru

PRÍPRAVA

Najdôležitejšia vec – pomixujte olivový olej s mletou kávou. Med alebo hnedý cukor je dôležitý v tejto zmesi.
3-8

PRIHLÁŠKA

Natrite na problémové oblasti a masírjte po dobu 5 minút. Nechajte pôsobiť 20 minút, môžete zabaliť do fólie a uteráku. V teple sa lepšie vstrebávajú živiny. Potom umyť teplou vodou a aplikovať hydratačný krém. Použiť 3-4 krát týždenne , aby sa dosiahlo požadovaného výsledku.
4-9

Strií je možné sa zbaviť ! Hlavné je, aby ste tento proces robili pravidelne, nečakajte zmeny z jednej aplikácie. Koža nie je schopná tak rýchlo reagovať.

Nezabúdajte na to, že počas tehotenstva je dobré sa natierať olivým olejom, tým aspoň z časti zabránite popraskaniu kože.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

Tiez sa Vam moze pacit