Krása a životný štýl, Prírodná medicína

Prinášame vám prírodný recept s ktorým budú vaše stvrdnuté päty opäť mäkké a hladké. Vysušenie a popraskanie je už minulosťou!

Zhrubnutá koža na pätách sa vyskytuje veľmi často u ľudí ktorí na to majú buď predispozíciu alebo nedostatok vitamínov, nepohodlnú obuv, nedostatočnú hygienu či plesňové ochorenie.

Ak sa v správnej dobe neurčí príčina zhrubnutia kože a neurobia sa potrebné opatrenia, koža začne praskať. Nielen že to bude pôsobiť neesteticky, ale môžete si spôsobiť aj nepríjemnú bolesť.

Preto potrebujete efektívny prostriedok na zbavenie sa tohto problému! My vám takúto šancu pre nové a zdravé päty ponúkneme!

Mastička sa bude skladať z:

◾vajíčka, pretože je zdrojom lecitínu, ktorý pomáha hojiť rany a má regeneračný účinok.
◾masla, ktoré intenzívne kožu zmäkčuje, vyživuje a dodáva vitamíny
◾octu, ktorý odstráni odumreté kožné bunky a má protiplesňové vlastnosti

Potrebujete:

◾1 vajce
◾70% roztok kyseliny octovej
◾200g masla

Postup:
1.Vložte vajce do pohára, zalejte ho octom až po okraj a nechajte na tmavom mieste po dobu 5 dní.
2.Po uplynutí uvidíte, že škrupina bude rozpustená a ostane po nej nejasná usadenina.
3.Pomocou lyžice opatrne vyberte vajce a dajte ho do inej nádoby. Jeho povrch je odstránený a tým pádom môžete vajíčko rozkrájať nožom. Pridajte zvyšné usadeniny spolu s octom, ktoré ostali v pohári.
4.Dajte do misky maslo a všetko dôkladne premiešajte. Hotovú mastičku dajte do uzatvoriteľnej nádoby a skladujte v chladničke

Natierajte si to na vysušenú a mierne popraskanú kožu. Vyvarujte sa hlbokým prasklinám a taktiež miestam na chodidlách, kde je vaša koža najjemnejšia, aby ste tak predišli páleniu.

Pred spánkom si namočte chodidlá do soľného kúpeľa a vytrite ich dosucha. Potrite si postihnuté miesta mastičkou, dajte si na nohy igelitové sáčky a na vrch ponožky.

Ráno si umyte nohy v teplej vode s mydlom, dôkladne si zoškriabte odumretú kožu a potrite chodidlá vyživujúcim krémom. Tento postup opakujte dovtedy, kým nezískate požadovaný výsledok. Obvykle už po druhom použití sa popraskaná koža stane minulosťou a na svojich pätách zbadáte, že sú neuveriteľne jemné!

Tiez sa Vam moze pacit