Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty

Prinášame vám 12 spôsobov, ako použiť sódu bikarbónu: Zažiarite s ňou vy aj vaša domácnosť.

Ukazuje sa, že sóda dokáže nahradiť celý rad produktov pre domácnosť ale aj starostlivosť o naše telo. Najlepšie na tom je, že tento produkt je pomerne lacný, no nášmu životu ponúka množstvo riešení na každodenné problémy.

Prečítajte si nasledujúci článok a dozviete sa viac!
1.Ak chcete, aby bola vaša ranná omeleta nadýchaná, pridajte do nej trochu sódy. Ideálny pomer – 1/4 ČL do 3 vajec.


2.Fazuľa sa rýchlejšie pripraví, ak ju pred varením namočíte do vody so štipkou sódy.


3.Sóda neutralizuje zápach cibule, cesnaku a rýb na rukách. Po použití týchto ingrediencií si ruky potrite zmesou vody a malým množstvom sódy. Potom si ich opláchnite pot teplou vodou.


4.Tip pre záhradkárov: aby boli vaše paradajky sladkastej chuti, nasypte ku koreňom trochu sódy.


5.Pripálený hrniec alebo panvicu ľahko očistíte nasypaním polovice pohára sódy na dno, ktorú rozriedite s vodou. Následne túto zmes nechajte prevariť.


6.Sóda pomáha odstrániť zápach nielen v chladničke, ale aj v umývačke riadu. Nasypte si sódu do jedného pohára a zapnite umývačku na bežný cyklus. Pri závažnejších prípadoch postup opakujte ešte raz.


7.Na odstránenie bolesti po spálení si doprajte sódový kúpeľ. Naplňte si vaňu vodou izbovej teploty, pridajte do nej pohár (250ml) sódy a okamžite pocítite vytúženú úľavu!


8.Sóda vyčistí mikrovlnnú rúru v jednom okamihu! Stačí, ak si rozpustite 1 PL sódy v 250 ml vody a zapnete ju na maximálny výkon po dobu 3-5 minút. Neodstrániteľné škvrny sa stanú minulosťou.


9.Pleseň na nohách si môžete vyliečiť tak, že si každý večer doprajete sodný kúpeľ. 3 PL pridajte do 5 litrov vody a namočte si nohy na 20 minút.


10.Zmierniť svrbenie po bodnutí hmyzu môže hustá pasta zmiešaním vody a jedlej sódy. Naneste zmes na miesto svrbenia a nechajte uschnúť. Potom už len oklepte.


11.Pre krásu a čistotu vlasov si do šampónu pridajte 1/2 ČL sódy.


12.Ak chcete, aby ste mali na obed mäkučké mäso, potrite ho trochou sódy a vložte na niekoľko hodín do chladničky. Pred prípravou je potrebné sódu dôkladne z mäsa vymyť.

Tiez sa Vam moze pacit