Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Priložte si kapustové listy pred spaním na tieto miesta a sledujte, čo sa stane!

Každý z nás vie, že kapusta je veľmi zdravá. Vhodne je pridávať kapustu do jedla, pretože obohacuje chuť a poskytuje mnoho živín. Avšak kapusta je taktiež veľmi užitočná pri liečení niektorých chorôb.

Kapusta najviac pomáha v týchto prípadoch:

Bolesť hlavy

Ak máte neznesiteľné bolesti hlavy, môže to byť spôsobené únavou, nadmerným stresom alebo problémom s očami. Kvôli tomu by ste mali použiť obklad z čerstvých kapustových listov na oblasti, ktoré vás bolí hlava v hornej časti hlavy. Samozrejme by ste si mali dať na hlavu šiltovku alebo niečo, čím zabránite listom pred pádom.

Štítna žľaza

Funkcia štítnej žľazy je nesmierne dôležitá pre naše zdravie. Je veľmi dôležitá pre naše hormóny, metabolizmus a správne fungovanie tráviacich orgánov. Ak chcete, aby vaša štítna žľaza fungovala správne, musíte spraviť nasledujúce kroky. Priložte si pár listov na svoj krk. Zabaľte krk šálom alebo obväzom, aby bol krk zaistený a nechajte ju celú noc na krku. Ráno po prebudení sa jej môžete zbaviť. Túto terapiu opakujte 10-15 dní, kým nezbadáte zlepšenie.

Bolesti pŕs kvôli dojčeniu

V prípade bolesti pŕs kvôli dojčeniu by ste mali použiť chladný obklad z kapustových listov na prsiach. Obalte si prsník chladnými kapustovými listami a nechajte pôsobiť približne 15-20 minút dvakrát denne.

Opuchy spôsobené traumou

Mali by ste vedieť, že kapustové listy sú veľmi užitočné proti opuchom. Ak vaša noha alebo ruka začala opúchať, zabaľte ju čerstvými kapustovými listami. Použite obväz, poriadne dotiahnite a nechajte pôsobiť celú noc. Na druhý deň by opuch mal zmiznúť. Táto metóda je tiež účinná v prípade, že máte opuchnuté členky.

Zdroj: healthyfoodhouse

Tiez sa Vam moze pacit