Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Priložte si kapustové listy na tieto miesta a sledujte čo sa potom stane.

Kapustové listy sa považujú za akúsi biologickú obdobu magnetu, pretože dokážu vyťahovať z tela rôzne choroby.

Sú preto nielen výbornou a zdravou potravinou na prípravu jedál, ale aj účinným prostriedkom na liečbu viacerých zdravotných problémov.

Čo dokážu vyliečiť obklady z kapustových listov

Skúsenosti ľudového liečiteľstva hovoria, že kapustové listy môžete aplikovať pri výskyte nasledovných ochorení.

Choroby štítnej žľazy

Štítna žľaza je nesmierne dôležitá, pretože produkuje hormóny potrebné pre rast, adekvátny metabolizmus, správnu činnosť orgánov a trávenia.

Ak chcete vyliečiť svoju štítnu žľazu a obnoviť jej riadne fungovanie, priložte si počas noci kapustové listy na krk a hrdlo, čiže na miesta, kde sa nachádza.

Listy upevnite nejakou gumičkou alebo obväzom. Ráno ich potom môžete z hrdla dať dole. Opakuje to každú noc, až do zlepšenia príznakov.

Bolesti hlavy

Keď vás sužujú neznesiteľné bolesti hlavy, možno máte nejaké problémy s očami. Príčinou môže byť aj únava vyčerpanie alebo nadmerný stres.

Upevnite si preto kapustové listy na spánky a na hornú časť hlavy. Upevnite ich pomocou nejakej čiapky, či už klasickej zimnej alebo čiapkou do sprchy.

Do rána by malo byť po bolestiach. V prípade, že trpíte migrénami, robte to pravidelnejšie.

Bolesti počas kojenia

Ak práve dojčíte dieťa a to vám spôsobuje bolesti v prsiach, vložte si na noc do podprsenky listy z kapusty.

To by malo bolesti spoľahlivo odstrániť. Aplikovať listy môžete v noci aj počas dňa.

Bolesti brucha, nôh či chrbta

Podobne, ako v predošlých príkladoch, kapustové listy pomôžu aj pri akýchkoľvek iných typoch bolestí, či už ide o bolesti brucha, chrbta či nôh.

Jednoducho si večer na postihnuté partie tela priložte zopár listov z kapusty, pripevnite ich gumičkou, prípadne ich vložte do ponožiek či pančúch a nechajte pôsobiť do rána.

Kúra by mala účinkovať už po prvom použití. Ak sú však bolesti chronického charakteru, potrebné bude dlhodobejšie aplikovanie kapustových zábalov.

Tiez sa Vam moze pacit