Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Pridajte 3 kvapky tohto oleja do vody a zbavte sa všetkých infekcií dýchacích ciest.

Zápaly pľúc a priedušiek sú najčastejšie infekcie dýchacích ciest a zvyčajne ich spôsobujú baktérie. Sprevádzať ich však môžu zároveň aj vírusy či iné hubovité organizmy.

Pred objavom antibiotík tretina ľudí, u ktorých sa rozvinul zápal pľúc, následne na túto infekciu podľahla.

V súčasnosti zápal pľúc postihne každý rok na svete až 3 milióny ľudí, z ktorých vyše pol milióna musí byť hospitalizovaných v nemocnici.

Aj keď za pomoci modernej medicíny sa väčšina z nich uzdraví, stále približne 5% z nich zomiera. Celkovo sa zápal pľúc radí vo svete na 6. priečku príčin úmrtia.

Najčastejšia príčina zápalu pľúc a jeho prejavy

Najčastejšou príčinou zápalu pľúc je baktéria Streptococcus pneumoniae.

V prípade rozšírenia tejto baktérie v pľúcach dochádza k náhlemu nástupu ochorenia sprevádzaného triaškami, zimnicami, horúčkou a tvorbou hrdzavo sfarbených hlienov.

Infekcia sa v 20 až 30% prípadov rozšíri do krvi (známe pod názvom sepsa). Ide o najvážnejšie prípady, z ktorých aj dnes tretina končí smrťou.

Tradičná liečba zápalu pľúc

Pri liečbe zápalu pľúc sa zvyknú používať antibiotiká ako penicilín, amoxicilín, augmentín a makrolidné antibiotiká erytromycín, azitromycín či claritromycín.

V minulosti bol preferovaný prevažne penicilín, avšak s jeho širokým a častým používaním si baktérie naň vyvinuli rezistenciu.

Penicilín sa stále môže na zápal pľúc použiť, avšak až potom, čo laboratórne testy potvrdia, že baktérie naň stále reagujú.

Čo sa stane, ak liečbu podporíte oreganovým olejom

Oreganový olej sa na Ďalekom a Strednom východe používa už po celé stáročia na liečbu infekcií dýchacích ciest, chronických zápalov, dizetérie, žltačky a infekcií močového traktu.

Laboratórne testy ukázali, že ak sa oreganový olej aplikuje priamo na patogénny v potravinách, vykazuje silné antibakteriálne účinky.

Medicínske oregano má vysoký obsah minerálov, ktoré podporujú jeho terapeutické účinky. Ide hlavne o minerály vápnik, horčík, zinok, draslík, meď, bór a mangán.

Tento olej sa považuje pre ľudí za bezpečný a môže sa používať súčasne s antibiotikami ako podporná liečba na urýchlenie liečby a boj s bakteriálnymi infekciami.

Okrem toho sa považuje aj za výborný skorý obranný prostriedok pri nástupe nádchy alebo bolesti hrdla.

Avšak v prípade rozvinutej infekcie dýchacích ciest je vždy potrebné sa radiť pokynmi lekára, užívať ním predpísané lieky a tento olej použiť ako podpornú liečbu, nie ako náhradu liekov.

Ako užívať oreganový olej

Ako už z titulky vyplýva, užívanie oreganového oleja je vskutku jednoduché. Pridajte 1 až 3 kvapky oleja do vody alebo džúsu (podľa veku a váhy) a vypite to.

Začnite vždy s 1 kvapkou a ak vám to nebude robiť žiadne ťažkosti, postupne dávku môžete zvýšiť.

Výsledok sa dostaví už za pár hodín. Procedúru robte raz denne počas 5 nasledujúcich dní.

Kde zohnať oreganový olej

Môžu ho vo svojej ponuke mať niektoré obchody so zdravou výživou.

Oreganový olej je veľmi koncentrovaný, preto neprekračujte jeho užívanie v množstve väčšom ako pár kvapiek denne. Má tiež veľmi výraznú vôňu.

Tiez sa Vam moze pacit