Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Prezradíme vám ako na účinnú masku, proti mimickým vráskam. Prirodzene, bez skalpela. Výsledok uvidíte okamžite

Úsmev je najkrajšia krivka na ženskom tele. Bohužiaľ, naše emócie sa po čase prejavia na tvári vo forme vrások. Jedná sa najmä o oblasť okolo očí, pretože tam je pokožka tenká a jemná.

Preradíme vám, akú masku si musíte pripraviť, aby ste sa zbavili vrások, vyživili a hydratovali pleť.

  1. Maska s olivovým olejom

Do 3 PL olivového oleja pridajte 3 kvapky vitamínu E alebo 5-6 kvapiek citrónovej šťavy. Zmes naneste do očného okolia, nechajte pôsobiť 10 minút, pretrite obrúskom a urobte si jemnú masáž. Následne potrite oblasť kúskom ľadu v smere od vonkajšieho kútika oka až k vnútornej strane. Naneste na pleť hydratačný krém.

Táto maska je vhodná pre ženy všetkých vekových kategórií. Dokonale vypĺňa pokožku, vyhladzuje ju a zosvetľuje. Ľad pomáha s odstraňovaním opuchov. Namiesto oleja môžete pokojne použiť nočný krém.

маска от мимических морщин

  1. Maska z petržlenu a zemiakov

Najskôr si pripravte odvar z petržlenu: 1 PL nakrájanej vňate zalejte 500ml vriacej vody. Nechajte 15 minút lúhovať a následne preceďte. Zmiešajte 2 PL odvaru s 1 PL nastrúhaného surového zemiaku a 1 PL rastlinného oleja. Zmes položte na gázu a aplikujte na kožu okolo očí na 15 minút. Nie je potrebné pleť oplachovať. Maska je vhodná na boj proti mimickým vráskam ale aj proti zmenám spojené s vekom. Je skvelá pre ženy staršie ako 35 rokov.

средство от морщин вокруг глаз

  1. Maska z tvarohu a mrkvy

Zmiešajte si 1 PL tvarohu, 1 PL smotany a 1 PL čerstvej mrkvovej šťavy. Naneste na pleť po dobu 1 hodiny a potom zmyte teplou vodou. Pokožku okolo očí si jemne pretrite kockou ľadu a osušte uterákom. Tento postup vyživuje, hydratuje vašu pleť a odstraňuje opuchy a modriny.

30-ročné ženy by si mali masku aplikovať raz za 7-10 dní. Tie ktoré majú 40 a viac rokov 2-3x týždenne.

маска от морщин вокруг глаз

  1. Maska z brezových listov

Zalejte si hrsť brezových lístkov 250ml studenej vody. Nechajte 8 hodín lúhovať a preceďte. Navlhčite si vatové tampóny do tejto infúzie a nechajte pôsobiť na očné okolie po dobu 15 minút. Vaša pleť bude hydratovaná, pružnejšia a zdravšia. Maska má vynikajúci posilňujúci účinok, takže je vhodná na ranné procedúry.

Môžete si ju aplikovať aj ako 20-ročná na prevenciu pred tvarovými vráskami a vo vyššom veku si udržíte pleť v dobrom stave!

Nezabudnite sa o tento článok podeliť aj s vašimi kamarátkami!

маска от морщин вокруг глаз

zdroj:takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit