Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Prekvapivo to funguje! Stačí podržať ruku v tejto polohe a s vaším telom to urobí hotové zázraky

Zrejme každý z nás už hľadal pokoj a mier v našom vnútri. Možno ste už počuli o “mudre”, špeciálnej orientálnej technike, ktorá prispieva k správnemu prerozdeleniu pozitívnej energie, ktorá sa dostane aj do tých najmenších kanálikov vášho vnútra. Inými slovami, ide o akúsi špeciálnu gymnastiku, ktorá vám len pomocou prstov umožní spravovať všetky energetické toky v tele.

rukyindia1
takprosto.cc

Dnes sa naučíme, ako vykonať niektoré základné mudry, ktoré vám dodajú veľa energie a dodajú vitalitu. Každé z týchto rýchlych a ľahkých cvičení by ste mali vykonávať denne a po dobu aspoň jednej minúty.

Surya Mudra

rukyindia2
takprosto.cc

Toto cvičenie pomáha najmä tým, ktorí chcú schudnúť. Poloha zlepšuje činnosť tráviaceho traktu a prispieva k urýchleniu metabolizmu. Už po niekoľkých dňoch cvičenia s prstami sa budete cítiť ľahšie a vaša váha začne postupne klesať.

Pruthvi Mudra

rukyindia3
takprosto.cc

Toto cvičenie je dôležité najmä v chladnom období, a teda aj práve teraz, keď je vonku upršaná jeseň a blíži sa zima. Chráni vaše telo pred infekciami a chorobami, navyše posilňuje aj váš imunitný systém.

Vayu Mudra

rukyindia4
takprosto.cc

Táto pozícia prstov je užitočná pre tých, ktorí neustále trpia drobnými zdravotnými ťažkosťami, ako je napríklad plynatosť, nádcha, či bolesti hlavy. Zlepšuje krvný obeh a upokojuje celý nervový systém, takže je to aj skvelá forma relaxácie.

Shunya Mudra

rukyindia5
takprosto.cc

Táto meditácia so skríženými prstami vám pomôže zbaviť sa bolesti a únavy. Najlepšie je toto cvičenie vykonať po náročnom pracovnom dni v pohodlí a pokoji vášho domova. Po cvičení budete ako znovuzrodení a pocítite nával novej energie.

Varun Mudra

rukyindia6
takprosto.cc

Toto cvičenie má za cieľ zlepšiť rovnováhu tekutín v tele. Tiež pomáha všetkým, ktorí majú problémy s hormonálnymi poruchami.

Aj keď mnohí z nás o podobných cvičeniach pochybujú, pre obyvateľov “východu” je to bežnou súčasťou dňa a celkovo filozofie života. Východná medicína, či už sa jedná o liečivé rastliny alebo meditáciu, je známa po celom svete a teší sa mnohým pozitívnym odozvám. Myslím si, že za pár minút cvičenia s prstami nič nedáte a to, či to naozaj funguje, si môžete overiť na vlastnej koži. Keď už nič, aspoň si dobre premasírujete ruky, čo je určite dôležitý krok pri predchádzaní nejakých tých nežiaducich vrások.

zdroj: takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit