Krása a životný štýl

Prečo musíte po pohlavnom styku ísť na záchod? Tento dôvod musíte vedieť!

Močenie je jednou z najčastejších súčasťou každodenného života. Vedeli ste, že močenie po sexe má zdravotný účinok? Áno, počujete správne, močenie po sexe je zdraviu prospešné! Poďme sa pozrieť prečo.

Močenie po sexe Vás okrem iného ochráni pred infekciou močového mechúra.

Pre mnohé ženy ide o banálnu vec, ktorej nepripisujú takmer žiaden význam. Pritom je veľmi dôležitá a zabráni zdravotným problémom. Malá potreba hneď po skončení pohlavného aktu prináša veľa výhod pre fyzické zdravie ženy.

Význam močenia po sexe

Močová rúra ženy je krátka, pod ňou je pošva a veľmi blízko konečník. Pri sexe sa mikróby a baktérie v oblasti genitálií a konečníka môžu ľahko dostať do  močovej trubice, čím zvyšujú riziko infekcie v močovom mechúre. V skutočnosti sa ukázalo, že toto je jedna z najčastejších príčin vzniku infekcie močových ciest u žien. Niektoré ženy dokonca dostanú infekciu močového mechúra takmer zakaždým, keď majú sex. Trpia bolesťami alebo pálením pri močení, častým nutkaním na močenie a bolesťou v podbrušku. Preto odborníci zdôrazňujú význam močenia hneď po sexuálnom styku, čím sa nežnejšie pohlavie zbaví baktérií, ktoré sa môžu hromadiť v močovej trubici a vyhne sa tak riziku infekcie.

Tiez sa Vam moze pacit