Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Prečo by ste mali vždy, keď odchádzate z domu, nechať lyžičku s cukrom na záhrade alebo balkóne!

Niektorí ľudia nemajú radi včely. Myslia si, že nás len obťažujú, kým sa oni snažia spraviť si piknik v prírode. Faktom však je, že tieto malé stvorenia postupne vymierajú.

Pre náš život sú ale veľmi dôležité, pretože zodpovedajú za výživu až 90% svetovej populácie. Bez nich by sme prežiť nedokázali.

Na to, aby ste pomohli prírode, nemusíte objímať stromy. Možno budete prekvapení, no existujú jednoduché spôsoby, ako aj vy dokážete významne pomôcť našej planéte.

Ako sa zvykne vravieť: Nikto nedokáže urobiť všetko, no každý môže urobiť niečo.

Všetci sme zodpovední za ochranu a zachovanie tohto nádherného sveta pre tých, ktorí prídu po nás.

Vážne pripomenutie od Sir Davida Attenborougha

Sir David Attenborough, 92, je známy britský zoológ, autor a televízny moderátor. Má tiež veľmi známy hlas, ktorý určite poznáte, ak ho začujete.

Táto žijúca legenda prichádza s posolstvom zverejnenom nedávno na svojej Facebookovej stránke, ktoré by mal každý z nás vypočuť:

„Ak by včely zmizli z povrchu zemského, ľuďom by ostali len 4 roky života na Zemi.“

David Attenborough nie je prvým človekom, ktorý vyslovil toto varovanie. Jeho nedávne vyjadrenie je však pripomenutím, ktoré by sme mali brať vážne.

Ako ďalej hovorí:

„Včely sa môžu zdať malé a nevýznamné, no majú na svojich pleciach obrovskú úlohu – približne tretina jedla, ktoré konzumujeme, je priamo opelená týmto hmyzom.

Za posledných 5 rokov svetová populácia včiel poklesla o 30%.“

Situácia však nie je beznádejná. Existuje jedná vec, ktorú môžeme urobiť každý z nás. Táto jeho myšlienka sa momentálne začína šíriť svetom ako lesný požiar.

Čo navrhuje Sir David Attenborough

Tento známy zoológ prezrádza jednoduchý tip, ktorý môže urobiť každý:

Zmiešajte vodu s cukrom a zmes nechajte vonku na záhrade alebo na balkóne vždy, keď odchádzate z domu.

Pomôže to zachrániť váš život!

Vysvetľuje to nasledovne:

„Tento čas v roku sa včely často zdajú, akoby umierali. To je však len zdanie.

Včely sa dokážu počas zbierania peľu značne unaviť a nemajú potom dosť energie na to, aby sa vrátili do úľa. Preto ich môžete neraz vidieť nehybne ležať na zemi.

Ak nájdete pri vašom dome alebo byte unavenú včelu, jednoduché riešenie je ponúknuť jej cukor a vodu. To jej pomôže prekonať vyčerpanie.

Jednoducho zmiešajte 2 polievkové lyžice bieleho kryštálového cukru s 1 polievkovou lyžicou vody a lyžicu s touto zmesou potom nechajte na mieste, kde sa k nej včela dokáže dostať. Či už je to v záhrade, ak ju máte, na balkóne alebo na inom podobnom mieste.“

Záver

Pomôžte nám šíriť toto povedomie Sira Attenborougha ďalej medzi ľudí. Ak to začne robiť dostatočný počet z nás, včelám tým dokážeme výrazne pomôcť v týchto horúcich letných dňoch.

Ďalším spôsobom, ako im pomôcť je, ak na balkóne či záhrade zasadíte divoké kvety. Vaše miestne včely to budú milovať!

Tiez sa Vam moze pacit