Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Po prečítaní tohto príspevku si už nikdy viac nekúpite zázvor v obchode!

Aromatický a exotický zázvor sa v jedlách a nápojoch objavuje čoraz častejšie. Zvyčajne ho využívame ako dodatok k čaju, alebo ho pridávame do niektorých pokrmov. V našej kuchyni sa ale jedná o ingredienciu pomerne novú, ale veľmi cennú. Obsahuje mnoho aktívnych látok, ktoré majú protizápalové, uahrievajúce a posilňujúce účinky – ideálna kombinácia v boji proti chrípke.

Pravidelná konzumácia zázvoru má priaznivý vplyv aj na krvný obeh, posilňuje imunitu, znižuje hladinu zlého cholesterolu, pomáha nervovému systému a zlepšuje trávenie. Máme pre vás trik, ako si zázvor vypestujete doma. Viete, ako jednoduché to je? Zázvor potrebuje len dostatok slnečného svetla a nevyžaduje si žiadnu špeciálnu starostlivosť. Ďalšie výhody? Je chutný a zdravý!

Niekoľko slov o zázvore.

Zázvor potrebuje niekoľko mesiacov, aby dozrel. Je jednou z rastlín, ktorá nepotrebuje žiadnu špeciálnu starostlivosť, stačí jej len nájsť miesto na parapete – s ostatným si zázvor už poradí úplne sám! Jeho výhodou je to, že môže do jedla alebo čaju použijete malý kúsok a zázvor bude aj naďalej rásť!

Ako zázvor zasadiť?

Ak chcete začať pestovať zázvor doma, je potrebné najprv kúpiť semená zázvoru v záhradníctve. Ak sa vám ich nepodarí zohnať, žiadny strach, koreň zázvoru z obchodu možno tiež použiť! Uistite sa, že je koreň z obchodu čerstvý a nepoškodený. Zázvor z obchodu je tiež chemicky ošetrený, preto ho nechajte odmočiť.

Veľmi dôležitá pre pestovanie zázvoru je aj nádoba, ktorú zvolíme. Najlepšou voľbou je plochá a široká nádoba, pretože zázvor rastie vodorovne.

Ako začať zázvor pestovať krok za krokom:

1. Ak ste zázvor kúpili v obchode, nechajte ho poriadne odmočiť.
2. Do nádoby nasypte zeminu – stačí 5 cm
3. Položte koreň na vrstvu zeminy a potom koreň zasypte zeminou (5 cm). Zázvor poriadne zalejte vodou.
4. Čas od času sa uistite, že pôda v nádobe nevyschla.
5. Tiež môžete zeminu vlhčiť pomocou fľaštičky s rozprašovačom.
Zázvor rastie pomaly, ale nestrácajte nádej! Už po niekoľkých týždňoch sa ukážu prvé výhonky.

sgsdsdss

SOURCE: HOMEHEALTHYRECIPES

Tiez sa Vam moze pacit