Zdravie a životospráva

Po prečítaní tohto článku si ž nikdy nevezmete na toaletu telefón

Zlé návyky si človek vytvára ľahšie ako tie užitočné. Ísť na toaletu s telefónom si vyžaduje vašu plnú pozornosť a ak ste sa v tejto situácii našli aj vy, mali by ste prehodnotiť vaše zlozvyky.

Dodržiavanie hygieny

Faktom je, že ľudia trávia na toalete 2x viac času, ak si so sebou vezmete aj telefón. Okrem toho, že stratíte pár minút života a zvyšíte riziko pádu vášho telefónu do toalety, riskujete aj svoje zdravie.

Ak si ho vezmete so sebou na toaletu, s vysokou pravdepodobnosťou sa kontaminuje baktériou E. coli alebo salmonelou. Nezáleží ani ta tom, ako ste opatrní pri dodržiavaní hygienických návykov.

соблюдение гигиены фото

Patogénne organizmy sa môžu usadiť nielen na kožu rúk, ale dokážu slobodne žiť aj na displeji telefónu – skvelé teplé miesto, kde vedia žiť aj niekoľko dní. Počas telefonovania sa dotýkate vašej kože a toto zariadenie nechýba ani pri jedení. Vtedy sa tam už vytvárajú zárodky v plnom prúde.

Následky infekcie škodlivými baktériami môžu byť katastrofálne. Nevoľnosť, zvracanie, kŕče, žalúdočné problémy. Infekcia salmonely môže viesť v niektorých prípadoch viesť až k smrti.

соблюдение гигиены у мужчин

Je nutné, aby ste prestali navštevovať WC s vaším smartfónom a to najmä na verejných toaletách, kde je veľa ľudí. Taktiež sa uistite, že si budete pravidelne čistiť displej tabletu či telefónu dezinfekčným prostriedkom: alkoholom alebo octom, mäkkou handričkou vyrobenou z mikrovlákna.

Nezabúdajte na to, aké je vaše zdravie dôležité a podeľte sa o tento článok aj s vašimi priateľmi!

несоблюдение гигиены

zdroj: takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit