Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Po prečítaní článku už nikdy nezoberiete váš mobil so sebou na toaletu!

Mnoho ľudí má tendencie zobrať si svoj smartfón na záchod. Praktizovanie tohto čudného zvyku nemá žiaden vplyv, teda aspoň si to ľudia myslia.

Nuž nie je tomu tak, tento neškodne vyzerajúci zvyk môže spôsobiť množstvo problémov, nakoľko sa vystavujete mnohým nebezpečným baktériám. A to nie ste sám kto použije smartfón v blízkej budúcnosti.

Môže vám ho podať váš brat, mama, či priateľka.

Nikdy nepoužívajte mobil na toalete.

Doktorka Lisa Ackerley, expertka na hygienu vysvetľuje, že akonáhle si do rúk zoberiete mobil po tom ako ste si utreli vaše miesta, prenášate baktérie priamo na mobil. A teda umývanie vašich rúk po tom ako použijete toaletu je prakticky bezvýznamné, pretože akonáhle sa dotknete vášho mobilu, tie isté baktérie sa opäť dostanú na vaše ruky kde sa budú rozmnožovať.

Aké druhy baktérií môžete získať?

Ak používate mobil na toalete, ste vystavený nasledujúcim baktériám:

E.coli – baktéria ktorú často nachádzame v črevách kde zvyčajne nespôsobuje žiadne problémy. No v niektorých prípadoch môže táto baktéria spôsobovať vážnejšie brušné kŕče, zvracanie, krvavú hnačku, anémiu a taktiež aj zlyhanie obličiek

Salmonela – baktéria ktorá vám môže spôsobiť otravu jedlom tým, že zjete kontaminované jedlo. Ak získate túto baktériu z vášho mobilu a tieto baktérie sa dostanú na vaše jedlo, môžete si ohroziť vaše zdravie. Infekcia tejto baktérie je veľmi nepríjemná, budete mať horúčku, nevoľnosti, zvracanie a krv v stolici. Vo vzácnych prípadoch môžete dostať aj dehydratáciu, bakterémiu a reaktívnu artritídu.
difficile – baktéria ktorá infikuje ľudí, spôsobuje brušné bolesti, nevoľnosť a horúčku. Vážna infekcia môže spôsobiť zápal hrubého čreva, to môže viesť až k smrti.

Tiez sa Vam moze pacit