Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Pravidelne mi tŕpli končatiny na tele. Toto je 6 dôvodov, prečo je tomu tak

Každý z nás sa už raz stretol s pocitom stŕpnutých rúk alebo nôh, sprevádzaný miernym brnením či pálením. Často za tým stojí prerušenie krvného obehu v dôsledku stlačenia ciev a nervových zakončení. Preto by ste sa mali začať hýbať či zmeniť polohu a citlivosť sa zníži.

немеют кисти рук

Ak však pociťujete čoraz častejšie a neviete sa toho zbaviť, môže ísť o vážnejšiu chorobu. Prečítajte si 6 príčin, ktoré môžu stáť za vaším problémom.

  1. Krčná osteochondróza – akékoľvek porušenie krčnej chrbtice, ktoré spôsobuje priškrtenie nervov a následnú necitlivosť v rukách, bolesť hlavy alebo problémy s koordináciou.

Začnite sledovať držanie svojho tela, rovnako ako aj robiť špeciálne cviky. Najlepšie je navštíviť lekára, ktorý určí diagnózu a odporučí vhodné liečenie.

почему немеют руки

  1. Roztrúsená skleróza je závažné neurologické ochorenie. Vzhľadom na poškodenie mozgu a miechy nervových membrán dochádza k porušeniu priechodu nervových impulzov. Citlivosť je znížená a v rukách cítite otupenosť. Ak sa vylučujú iné príčiny znecitlivenia, je potrebné navštíviť neurológa.
  1. Syndróm karpálneho tunela – často pozorovaný u ľudí, ktorých činnosť súvisí s monotónnou prácou (programátor, krajčírka, hudobníci). Pri opakovaných pohybov prstov dochádza k opuchu šliach, ktoré prechádzajú cez úzky kanál. Nerv sa v kanáli stlačí a človek cíti v ruke nepríjemné brnenie (najmä v noci). Je potrebné navštíviť neurológa, pretože v pokročilom štádiu ochorenia to môže viesť až ku svalovej artrofii.
  1. Žilová trombóza končatín taktiež môže viesť k znecitliveniu. Krvná zrazenina spomaľuje prietok krvi, takže dodávka látok, ktoré sú dôležité pre zachovanie funkcie končatín, sa narušuje.

Trombóza spôsobuje opuch a ďalšie vážne komplikácie (gangréna, retencia krvných zrazenín). Preto si choroba vyžaduje rýchlu diagnózu a vhodnú liečbu.

почему немеют руки

  1. Anémia a cukrovka sú často sprevádzané narušením prekrvenia končatín, čo ma za následok ich znecitlivenie.
  1. Cievna mozgová príhoda – najnebezpečnejšia príčina necitlivosti v rukách. Ak je sprevádzaná porušením funkcie dolných končatín, bolesti hlavy, poruchy reči a videnia, okamžite zavolajte záchranku.

V prípade, že vás necitlivosť končatín trápi mimo spánku, konzultujte s vaším lekárom. Tieto symptómy by ste nemali ignorovať, pretože môžete predísť vážnejšiemu ochoreniu!

почему немеют руки

zdroj:takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit