Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Pozorujte ako tieto choroby miznú po tom, ako si začnete raz týždenne máčať nohy v tomto kúpeli.

Trápia vás rôzne ochorenia, od infekcií a zápalov, cez kožné ochorenia, zápach nôh, bolesti hrdla, tráviace problémy, ťažkosti s dýchaním až po nadváhu?

Dnes vám prezradíme recept na jeden úžasný kúpeľ nôh. Ak ho začnete vykonávať pravidelne aspoň raz do týždňa, nepotrvá dlho a mnohé z uvedených zdravotných problémov samé od seba vymiznú.

Zázračný ocot a jeho účinky na telo

O octe, či už klasickom alebo jablčnom, ste už určite počuli, no zrejme v súvislosti s jeho konzumáciou. To však nie je jediný spôsob, ako vám dokáže zlepšiť zdravie.

Okrem využitia octu pri varení či čistení, dá sa využiť aj iným spôsobom a to vo forme kúpeľa na nohy.

Ocot je kyslá látka, ktorá je schopná z vašich nôh odstrániť rôzne baktérie, plesne a mykózy.

Navyše cez pokožku pôsobí upokojujúco na nervové zakončenia a ich stimuláciou v rámci relaxácie potom aj na zvyšok tela.

Príprava nožného kúpeľa

Na nožný kúpeľ budete potrebovať tieto veci:

  • 1 diel octu
  • 2 diely vlažnej vody
  • bežný lavór

Postupujte nasledovne:

1. Do lavóra nalejete jeden diel octu a dva diely vlažnej vody. Následne si pred samotným kúpeľom umyte nohy vodou a mydlom.

2. Potom si nohy vložte do kúpeľa a v pohodlí relaxujte.

3. Doba namáčania je zvyčajne 10 až 15 minút, to však bude záležať aj na závažnosti ochorenia alebo zdravotného problému.

4. Pri vážnejších zdravotných problémoch môžete kúpeľ predĺžiť na 20 až 25 minút, prípade zvýšiť frekvenciu namáčania na 2 až 3 krát týždenne.

5. Po kúpeli si nohy vysušte. Ak chcete, môžete si ich predtým ešte ošúchať škrabkou, aby ste odstránili z chodidiel zhrubnuté vrstvy pokožky a následne ich opláchnite v čistej vode.

Ocot síce pomerne silno zapácha, no po skončení kúpeľa sa nemusíte báť, že vám po ňom bude cítiť nohy. Zápach nôh sa čoskoro vytratí.

Do kúpeľa je možné si pre lepšiu vôňu pridať aj zopár kvapiek éterických olejov alebo nejaké aromatické bylinky ako levanduľa, tymian a podobne.

Záver

Nezabúdajte, že nožný kúpeľ nepôsobí priaznivo iba na pokožku nôh pri odstraňovaní baktérií a mykóz, ale doslova na celé telo.

Pomôže vám zbaviť sa aj mnohých iných zdravotných problémov, ktoré sme spomenuli v úvode nášho článku. Vyskúšajte ho a určite neoľutujete!

Tiez sa Vam moze pacit