Krása a životný štýl

Poznáme dátum LOCKDOWNU: Zatvoriť by sa mali skoro všetky prevádzky, otvorené by mali zostať len základné obchody!

Žiadne ďalšie podrobnosti minister rovnako ako premiér Igor Matovič nepovedali. Obaja avizovali, že o výsledkoch rokovania krízového štábu budú informovať po stredajšom (9. 12.) rokovaní vlády. Podľa premiéra sa na štábe dohodli na viacerých opatreniach.

Podľa informácií HN zvnútra krízového štábu je na stole návrh, že tento lockdown by mal byť celoplošný a začať by sa mal 21. decembra.

Zavrieť by sa mala väčšina prevádzok, otvorené by mali zostať len základné obchody podobne ako počas prvej vlny pandémie. O definitívnej podobe lockdownu rozhodne v stredu vláda.

Lockdown v nejakom rozsahu bude. Po šesťhodinovom rokovaní Ústredného krízového štábu to povedal minister vnútra Roman Mikulec. „Dohodli sme sa, že zajtra po vláde bude tlačová konferencia, tak prosím, aby ste to rešpektovali,“ povedal premiér Igor Matovič novinárom.  „Dohodli sme sa na veľa veciach,“ dodal.

Hlavný hygienik Ján Mikas ešte pred rokovaním avizoval potrebu sprísňovania. „Nie je vylúčený aj určitý spôsob lockdownu, ale treba zadefinovať aký,“ povedal. Myslí si, že väčší význam by mal celoplošný lockdown a nie regionálny, vzhľadom na zlú epidemiologickú situáciu takmer vo všetkých okresoch. Minister obrany Jaroslav Naď zároveň potvrdil, že na pondelkovom (7. 12.) zasadnutí vlády sa diskutovalo o ďalších možných riešeniach vrátane lockdownu. Poznamenal, že sa nemusí všetko zatvárať, treba však znížiť mobilitu ľudí.

zdroj: SITA, hnonline.sk

Tiez sa Vam moze pacit