Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Podomácke tehotenské testy + spôsob ako a kedy vykonať tieto testy.

Tehotenstvo je pre každú ženu výnimočným zážitkom. Na začiatku každého tehotenstva býva napätie a plno očakávania, či sa potvrdí príchod nového človiečika na svet.

Predtým, než sa vyberiete k lekárovi alebo do lekárne, aby potvrdil vaše tehotenstvo, môžete si najprv urobiť niekoľko podomáckych testov.

Je síce jednoduchšie ísť si kúpiť nejaký z množstva štandardných tehotenských testov, no ako to už v živote býva, domáce metódy bývajú oveľa lacnejšie a diskrétnejšie.

Dnes vám preto prezradíme niekoľko spôsobov, ako si takýto test môžete sami doma urobiť. Ich spoľahlivosť je pomerne vysoká, a to až okolo 97%.

1. Test s bielidlom

K tomuto testu budete potrebovať bielidlo a čistú nádobku na odobratie vzorky vášho moču.

Pri teste s bielidlom však buďte opatrná, pretože sa jedná o pomerne silnú chemikáliu. Robte ho preto vždy v miestnosti s prísunom čerstvého vzduchu.

Tiež dávajte pozor, aby ste sa nenadýchali výparov alebo nebodaj bielidlo na seba nevyliali.

Test urobíte nasledovne: Do nádobky najprv odoberte vzorku moču. Potom do druhej nádobky nalejte bielidlo, pridajte do neho váš moč a celé to dobre zamiešajte.

Ak sa vytvorí pena, potom vám patrí naša gratulácia! Očakávate dieťatko.

2. Test so zubnou pastou

Zožeňte si akúkoľvek čisto bielu zubnú pastu. Na tento test nie sú vhodné farebné, ani gélové zubné pasty.

Teraz vezmite približne 1 až 2 polievkové lyžice zubnej pasty a zmiešajte ju so vzorkou vášho moču.

Ak sa farba pasty zmení na modrú, výsledok testu je pozitívny. Blahoželáme, vy a váš partner ste vykonali dobrú prácu!

3. Test s púpavovými listami

Získať púpavové listy by nemalo byť príliš ťažké, keďže púpava rastie takmer všade.

Natrhajte zopár takých listov, ktoré rastú skôr niekde v tieni a nie sú vystavené prílišnému slnku, napríklad spod stromu, pri múriku zo severnej strany a podobne.

Po natrhaní listov ich naďalej chráňte pred slnkom.

Keď prídete domov, vložte púpavové listy do nádoby a nalejte na nich vzorku vášho moču tak, aby boli v ňom celé ponorené. Počkajte 10 minút.

Ak na listoch zbadáte červené fliačiky, potom nadišiel čas podeliť sa s vašimi blízkymi o radostnú správu!

4. Test s cukrom

Áno, obyčajný kryštálový cukor. Určite doma nejaký máte.

Vezmite 3 polievkové lyžice cukru a nasypte ich do misky. Pridajte do toho váš moč a počkajte 5 minút.

Ak sa cukor nezačne rozpúšťať, naznačuje to možné tehotenstvo a vy máte dôvod na radosť!

5. Test s čistiacim prostriedkom obsahujúci borovicový olej

Ak máte doma čistiaci prostriedok s vôňou borovice, tak zrejme obsahuje borovicový éterický olej.Pre istotu to skontrolujte v jeho zozname ingrediencií na obale.

Do malej nádobky nalejte tento čistiaci prostriedok a zmiešajte ho s vaším močom. Tehotenské hormóny v moči by mali zmeniť sfarbenie zmesi.

Ak sa farba zmení, ste tehotná.

Ak však farba ostane nezmenená, znamená to, že vaše telo ešte potrebuje ešte nejaký ten čas, aby sa pripravilo na svoju najdôležitejšiu úlohu v živote, akou je stvorenie nového človiečika.

6. Test s mydlovou vodou

Na tento test si vyrobte mydlovú vodu, ktorú potom zmiešate s vaším močom.

Ak sa po zmiešaní na základe reakcie vytvoria bublinky, potom výsledok tohto tehotenského testu je pozitívny. Čakáte bábätko!

Ako a kedy vykonať tieto testy

Zamýšľali ste sa nad tým, ako tieto tehotenské testy vlastne fungujú? Všetky z uvedených testov zisťujú prítomnosť hormónu hCG (ľudský chorionický gonadotropín).

Ide o produkt placenty v skorých fázach tehotenstva, ktorého hladina v tele sa v prvých dňoch tehotenstva prudko zvyšuje.

Aby ste dosiahli presnejšie výsledky, použiť by ste mali prvý ranný moč, ktorý má najvyššie koncentrácie uvedeného hormónu.

V úplne prvých dňoch tehotenstva však tieto testy nemusia ukázať správny výsledok z toho dôvodu, že v moči sa ešte nenachádza dostatok hCG hormónu. Preto je lepšie počkať až do prvého dňa vynechanej menštruácie a až potom vykonať spomínané testy.

Ak by test vyšiel negatívne, no vy stále máte tehotenské príznaky, potom test opakujte o týždeň alebo navštívte svojho lekára.

Tiez sa Vam moze pacit