Krása a životný štýl, Prírodná medicína

Plastický chirurg odporučil mojej mame umývať sa týmto špeciálnym spôsobom. Vrásky boli preč!

Červené víno na kozmetické účely? Áno! Nerobte unáhlené závery. Ukazuje sa, že tento elixír vám pomôže vyzerať mladšie aj po dobu niekoľkých rokov.

Moja mama má priateľa z detstva, ktorý v súčasnej dobe pracuje ako plastický chirurg. O koži vie všetko a niekoľkokrát jej už povedal, že denné potieranie kože červeným vínom vyhladzuje existujúce vrásky a urýchľuje jej regeneračné procesy.

Každá žena by chcela vedieť, ako udržať svoju pleť mladú bez pomoci chirurgov. Mama teda toto odporúčanie vyskúšala a po 2 týždňoch vyzerala jej pleť skutočne sviežejšie!

Víno zlepšuje krvný obeh a čistí dokonca aj najhlbšie vrstvy pokožky. Umyte sa vínom 1x za 3 dni vo večerných hodinách a k tomu si môžete pripraviť aj vínovú masku. Samozrejme, najlepšie na použitie je domáce víno, pretože v ňom určite nebudú žiadne chemické prísady. Pokiaľ nie je k dispozícii domáce, siahnite po drahšom v obchode.

Vínovo-mliečna maska na omladenie pleti
◾4 PL červeného vína
◾1 ČL mlieka
◾Trochu múky

Zmiešajte všetky ingrediencie a vytvorte si kašovitú konzistenciu. Naneste na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť 20 minút. Následne zmyte masku teplou vodou.

Tajomstvo vínnej masky

1.Červené víno obsiahnuté v maske dokonale čistí pokožku, pomáha jej zbaviť sa odumretých buniek a tónuje. Po použití tohto starobylého nápoja krása pleti začne doslova kvitnúť.


2.Mlieko je superproduktom pre kožu! Skladá sa z 3 000 minerálnych zložiek akými sú aminokyseliny a vitamíny. Mliečny tuk hĺbkovo hydratuje pokožku a všetky jeho živiny ju posilňujú.

Po procedúre naneste na tvár váš obľúbený hydratačný krém a je to! Moja mama pripustila, že po niekoľkých dňoch umývania s vínom a aplikáciou masky nadobudla pocit pevnejšej pokožky. Jej farba sa ustálila a získala zdravú ružovkastú farbu. Dokonca aj jej hlboko viditeľné vrásky sa výrazne stiahli.

Bonusové tipy

1.Taktiež si môžete vytvoriť vlastný vínny krém – pred nanesením bežného denného alebo nočného krému si do neho pridajte 1 kvapku červeného vína. Plastický chirurg tiež odhalil tajomstvo umývania tváre: dôležitá je teplota vody! Čím chladnejšia, tým lepšie. Jedná sa o pravidelné umývanie sa s ľadovou vodou a potieranie tváre kockou ľadu.

Tvár si môžete potieraj aj kockami ľadu vyrobených z červeného vína. Ostanú v ňom antioxidanty, čo bude pôsobiť ako aktívne sérum, ktoré pleť okamžite oživí.

2.Samozrejme, že víno sa odporúča využívať nielen navonok, ale aj vnútorne. Víno zlepšuje pamäť, uvoľňuje nervovú sústavu a pomáha vyrovnať sa so stresom. Jeho antioxidanty spomaľujú proces starnutia a zabraňujú ukladaniu tuku v tele. Na zdravie!

Tiez sa Vam moze pacit