Prírodná medicína, Zdravé recepty

Osvedčené ľudové lieky ako zastaviť menštruáciu! Teraz už viem, čo robiť v prípade núdze.

Môžem si zastaviť menštruáciu? Táto otázka je položená takmer každou ženou v reprodukčnom veku. Počas „týchto dní“ sa skutočne v mnohých prípadoch necítime najlepšie a najradšej by sme boli, keby sa tento proces buď urýchlil alebo oddialil.

Avšak každé narušenie menštruačného cyklu by malo byť pod dohľadom lekára, v opačnom prípade by sa mohol narušiť reprodukčný systém ženy.

Existujú však aj osvedčené ľudové lieky, ktoré môžu trvanie menštruácie nielen urýchliť, ale aj znížiť jej nepríjemné príznaky.

1.Žihľava

Táto rastlina sa už dlho používa na zastavenie menštruácie. Ak máte obavy, že ju dostanete v ten najnevhodnejší čas, urobte si odvar zo žihľavy.

2.Med

Med dopomáha menštruácii, aby prišla o niečo skôr. Odporúča sa používať jeden týždeň pred začiatkom cyklu, vďaka tomu vám príde o niekoľko dní skôr.


3.Petržlen

Petržlen, tak isto ako aj med, sa odporúča jeho odvar konzumovať týždeň pred začiatkom cyklu.


4.Citrón

Vyššia dávka vitamínu C môže spôsobiť oddialenie menštruácie alebo zoslabenie príznakov počas týchto dní. Metóda však nie je vhodná pre všetky ženy, keďže citrónová šťava je kontraindikovaná pri poruchách gastrointestinálneho traktu.


5.Horčiak obyčajný

Obsahuje glukozidy, ktoré majú pozitívny vplyv na zrážanie krvi. Taktiež obsahuje triesloviny a silice s antibakteriálnymi vlastnosťami. Vďaka jeho jedinečnému zloženiu sa používa v gynekológii a kozmetológii.

Znižuje menštruačné bolesti a oddiaľuje menštruáciu. Pripravte si ho zaliatím 1 PL sušeného horčiaka 250 ml vriacej vody. Nechajte postáť 10 minút vo vodnom kúpeli, odstráňte z ohňa a počkajte kým vychladne.

Pripravený nápoj je ešte potrebné zriediť prevarenou vodou, aby získal pôvodné množstvo. Užívajte 3x denne po 1 PL. Mali by ste začať 3-4 dni pred vašimi dňami, potom sa cyklus omešká o rovnakú dobu.

Je dôležité si uvedomiť, že porucha menštruačného cyklu bez lekárskeho dohľadu môže poškodiť vaše telo., preto je všetko potrebné konzultovať s vaším gynekológom ešte pred tým, ako sa do niečoho pustíte.

Tiez sa Vam moze pacit