Prírodná medicína

Ako olivový olej dokáže pomôcť s kŕčovými žilami. Výsledkom budete veľmi milo prekvapení!

Kŕčové žily sú častým zdravotným problémom týkajúcich sa tak žien i mužov. Tí, ktorí ich nepoznajú, by si mohli myslieť, že je to len chybička krásy.Pravda je však taká, že nejde len o kozmetickú nepríjemnosť, pretože kŕčové žily často spôsobujú bolesti a značné nepohodlie.Na kŕčové žily existuje pomerne mnoho domácich receptov. Aj na našej stránke sme sa niekoľkých z nich už viackrát venovali.Vedeli ste, že aj obyčajný olivový olej vám môže s týmto nepríjemným ochorením pomôcť?V dnešnom článku vám prezradíme ako. Je to vskutku jednoduché a ľahké, napriek tomu s týmto receptom dosiahnete úžasných výsledkov.

Postup použitia olejového oleja na kŕčové žily:

1) Najprv si vezmite jemnú kefku alebo uterák az pokožky si jemne zoškrabte vrchnú časť odumretých kožných buniek. Teda urobte taký jemný kožné peeling.

2) Potom v hrnci alebo rýchlovarnej kanvici prevarte vodu a nalejte ju do misky.

3) Do druhej menšej sklenenej nádoby nalejte kvalitný extra panenský olivový olej a ponorte ju do horúcej vody, aby sa v nej olej trochu zahrial.

Poznámka: Olivový olej nikdy neohrievajte priamo v hrnci alebo na otvorenom ohni. Olej sa totiž dokáže veľmi rýchlo zohriať a vy by ste sa mohli potom popáliť.

 4) Po ohriatí oleja vyskúšajte, či je dostatočne teplý, avšak nie až tak, aby vás pálil alebo, aby bol nepríjemný na pokožku.

5) Následne si takto zahriaty olivový olej naneste na ruky a rozotrite na miesta postihnuté kŕčovými žilami. Jemnými krúživými pohybmi tieto miesta masírujte niekoľko minút.

6) Masírovať začnite vždy od najvzdialenejšieho bodu, napríklad od lýtok a postupujte smerom nahor k stehnám, čiže v smere, akým sa z končatín odvádza odkysličená krv späť do pľúc a srdca.

Tento postup opakujte každý deň, alebo minimálne aspoň 3 krát týždenne, kým vám kŕčové žily nezmizne, respektíve, kedy nebudete spokojní s výsledkom.

Sme presvedčení, že nepotrvá dlho a s účinkom tohto receptu budete veľmi milo prekvapení.

Tiez sa Vam moze pacit