Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty

Odstráňte bolesti chodidla a päty s technikou tohto športového doktora.

Trpíte zápalom alebo bolesťami spodnej časti chodidiel? Hovorí sa tomu odborne aj plantárna fascitída. Je to síce bolestivé ochorenie, no zvyčajne si nevyžaduje operáciu.

Vo svojom videu Dr. Donald DeFabio znázorňuje techniku, ktorá vám pomôže uľaviť si od bolestí vyvolaných uvedeným ochorením.

Čo je to Grastonová technika

Ide o techniku, pomocou ktorej môžu lekári, fyzioterapeuti, atletickí tréneri alebo chiropraktikovia pomôcť svojim pacientom pomocou jednoduchého železného predmetu odstrániť jazvové tkanivá a obnoviť elasticitu (pružnosť) v nohe.

Táto metóda vháňa do bolestivých miest krv, čo podporuje a urýchľuje hojenie. Rovnaká technika sa použije okrem chodidiel aj na lýtka.

Lýtka sú totiž pre odstránenie bolestí chodidiel veľmi dôležité.

Ak sú lýtka dostatočne pružné, to potom bráni, aby sa chodidlá zvažovali alebo stáčali pri chôdzi na nesprávnu stranu.

Počas sedenia terapeut okrem masáže lýtok a chodidiel použije aj lepiacu pásku s cieľom uvoľnenia tlaku, ktorý vytvára plantárna fascitída.

Video s postupom Grastonovej techniky

Tuto si môžete pozrieť video s podrobným postupom na zmiernenie bolestí piet a chodidiel (video je síce v angličtine, ale dostatočne názorné):

Ako aplikovať túto techniku

Dr. Defabio pochádza z Barkeley v Kalifornii, ktorý sa venuje chiropraktickým metódam na odstraňovanie problémov s chrbticou, kostro-svalovými problémami a športovou medicínou.

Jeho techniku môžete vyskúšať aj sami doma s pomocou rodinného príslušníka.

Ak si nie ste istí jej vykonaním, upovedomte o nej vášho rehabilitačného lekára, maséra alebo fyzioterapeuta. Ten si ju môže naštudovať a následne ju na vás vykonať.

Tiez sa Vam moze pacit