Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Nohy som si na pár minút dala do lavóra s touto doslova zázračnou tekutinou. Zbavila som sa toxínov, zmizol aj zápal a nohy sa mi prekrvili

Poznáte soľ, ktorá je lacná, bežne dostupná, no nie je to kuchynská ani morská soľ? Ak nie, čítajte ďalej. Táto soľ je totiž zázrak, ktorý vaše telo zbaví toxínov a po pravidelných kúpeľoch v nej sa budete cítiť oveľa lepšie a najmä zdravšie. Ešte stále neviete o čom je reč?

sol
nourishmedicine.com

Využíva sa už celé tisícročia, poznajú ho ľudia na celom svete a predsa v našich končinách nie je docenený natoľko ako v iných kútoch Zeme. Síran horečnatý, alebo inak povedané epsomská soľ. Názov nesie podľa jedného z prameňov v Epsom Surrey v Anglicku. Má neuveriteľne všestranné liečivé účinky.

Mimochodom, ak ste záhradkári, dobre sa pozrite. Možno máte síran horečnatý kdesi v šope odložený aj vy. Obrovské využitie má totiž aj v záhradníctve a v domácnosti.

Blahodárna pre ľudské telo

Pýtate sa, prečo práve takáto soľ a nie iné tipy solí? Veď ich je celá kopa. Epsomská soľ má oproti iným soliam ďaleko naviac. Ide totiž o úplne prírodnú formu soli horčíka, má mimoriadne potentné detoxikačné vlastnosti a celé stáročia ju ľudia používajú na prečistenie organizmu od toxínov. Je to stopercentný liek na to, keď sa cítite zle a neviete prísť na to, čo je v neporiadku.

Veľmi ľahko sa vstrebáva do tela, pretože prechádza cez kožu. Preto stačí, ak si doprajete kúpeľ chodidiel v roztoku zo síranu horečnatého alebo epsomskej soli a výsledky sa dostavia hneď. Ľudská pokožka je ako membrána, cez jej póry dokáže absorbovať soľ a s jej pomocou odvádzať z tela množstvo druhov toxínov. Po prijatí do tela eliminuje iné soli a nebezpečné chemikálie a uvoľňuje tým priestor pre prijatie horčíka a síry do ľudského organizmu.

cdfdsf
hellawella.com

Horčík je pre naše telo mimoriadne potrebný. Medzi jeho najväčšie devízy patrí to, že zmierňuje a potláča zápaly v tele, odstraňuje bolesti kĺbov, zlepšuje svalové a nervové funkcie, zvyšuje prietok krvi a okysličenie v celom tele.

Naopak síra je zodpovedná za zdravie našej pokožky, regeneráciu poškodených kĺbových tkanív či nervových buniek.

Účinky kúpeľa zo síranu horečnatého

Pri pravidelnom kúpeli v sírane horečnatom odstránite svalové bolesti a napätie, problémy by mali ustúpiť u ľudí s tzv. atletickou nohou, zmiznú nepríjemné nechtové mykózy, dna bude znesiteľnejšia a zmiznú nepekné modriny či krvné podliatiny.

S kúpeľom by mali počkať tehotné ženy, srdciari, ľudia s otvorenými ranami alebo popáleninami. V týchto prípadoch radšej konzultutje použitie epsomskej soli so svojím lekárom.

Kúpeľ zo síranu horečnatého

Vyhraďte si pravidelne raz do týždňa trištvrte hodinu na relax v kúpeli. Stačí, ak absolvujete kúpeľ nôh, ten je spravidla najúčinnejší. Počas tejto necelej hodinky bude mať vaše telo čas absorbovať z vody minerály, ale aj eliminovať toxíny v tele.

Napustite si lavór teplou vodou a pridajte soľ podľa tejto tabuľky:

deti do 30 kg – 1/2 pohára (1 dcl) epsomskej soli na štandardnú plnú vaňu

ľudia medzi 30 kg až 50 kg – 1 pohár (2 dcl) epsomskej soli

ľudia medzi 50 kg až 75 kg – 1,5 pohára (3 dcl) epsomskej soli

ľudia medzi 75 až 100 kg – 2 poháre (4 dcl) epsomskej soli

na každých ďalších 25 kg telesnej váhy pridajte 0,5 pohára (1 dcl) epsomskej soli

Ak máte problém so zhrubnutou kožou na nohách, môžete do kúpeľa pridať trochu olivového oleja, relaxáciu zaručí aj trocha nastrúhaného zázvoru či čili, ktoré podporujú vyplavovanie toxínov.

Do kúpeľa v žiadnom prípade nepridávajte mydlo ani iné kozmetické či chemické prípravky.

zdroj: wellnessmama.com

Tiez sa Vam moze pacit