Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Neuveriteľné ako sa môžme s pomocou TOHTO zbaviť kŕčových žíl!

Kŕčové žily sú častým zdravotným problémom týkajúcich sa tak žien, ako aj mužov. Tí, ktorí ich nepoznajú, by si mohli myslieť, že je to len chybička krásy.

Pravda je však taká, že nejde len o kozmetickú nepríjemnosť, pretože kŕčové žily zvyknú často spôsobovať bolesti a značné nepohodlie.

Ako olivový olej dokáže pomôcť s kŕčovými žilami

Na kŕčové žily existuje pomerne veľa domácich receptov. Aj na našej stránke sme sa niekoľkým z nich už viackrát venovali.

No vedeli ste, že aj obyčajný olivový olej vám môže s týmto nepríjemným ochorením pomôcť?

V dnešnom článku vám prezradíme ako. Je to vskutku jednoduché a ľahké, no napriek tomu s týmto receptom dosiahnete úžasné výsledky.

No a tu už je presný postup, ktorý je potrebné vykonať:

1. Najprv si vezmite jemnú kefku alebo uterák a z pokožky si jemne zoškrabte vrchnú časť odumretých kožných buniek. Teda urobte taký jemný kožný píling.

2. Potom v hrnci alebo rýchlovarnej kanvici prevarte vodu a nalejte ju do misky.

3. Do druhej menšej sklenenej nádoby nalejte kvalitný extra panenský olivový olej a ponorte ju do horúcej vody, aby sa v nej olej trocha zohrial.

Poznámka: Olivový olej nikdy nezohrievajte priamo v hrnci alebo na otvorenom ohni. Olej sa totiž dokáže veľmi rýchlo zohriať a vy by ste sa mohli potom popáliť.

4. Po zohriatí oleja vyskúšajte, či je dostatočne teplý, avšak nie až tak, aby vás pálil alebo, aby bol nepríjemný na pokožku.

5. Následne si takto zohriatý olivový olej naneste na ruky a rozotrite na miesta postihnuté kŕčovými žilami. Jemnými krúživými pohybmi tieto miesta masírujte niekoľko minút.

6. Masírovať začnite vždy od najvzdialenejšieho bodu, napríklad od lýtok a postupujte smerom hore k stehnám, čiže v smere, akým sa z končatín odvádza odkysličená krv späť do pľúc a srdca.

Záver

Tento postup opakujte každý deň, alebo minimálne aspoň 3 krát do týždňa až dovtedy, kým vám kŕčové žily nezmiznú, respektíve, dokedy nebudete spokojní s výsledkom.

Sme presvedčení, že nepotrvá dlho a s účinkom tohto receptu budete veľmi milo prekvapení.

Tiez sa Vam moze pacit