Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Neustále ma trápili bolesti žalúdka a nevedela som sa ich zbaviť. Potom mi moja mama odporúčala tieto babské recepty a pomohli

Gastritída – časté ochorenie moderného sveta, ktorého príčinou je celý rad faktorov: zlá strava, zlozvyky, nadmerná konzumácia liekov či bakteriálne infekcie.

Nevoľnosť, bolesti, strata chuti do jedla, pálenie záhy – ak budete tieto príznaky ignorovať, nevyhnete sa vredom, či iných nepríjemných následkov.

Ak sa chcete vysporiadať s týmto problémom, ponúkame vám recepty tradičnej medicíny! Nezabudnite však, že každá liečba by mala byť konzultovaná s gastroenterológom.

  1. Odvar z ľanových semienok

Tento odvar je veľmi účinný pri odstraňovaní symptómov gastritídy a taktiež pri jej celkovej liečbe. 1 PL zalejte vodou, varte po dobu 5 minút a nechajte odstáť 2 hodiny. Konzumujte 1 PL 3-4x denne pred každým jedlom. Pri varení sa z ľanového semienka stáva slizký odvar, ktorý zaobalí steny žalúdka a tým ho chráni pred negatívnymi vplyvmi žalúdočných štiav. Mimochodom, ak chcete znížiť bolesti pri gastritíde, zahrievané vrecúško s ľanovými semienkami prikladajte na boľavé miesto.

настой льна при гастрите

  1. Zemiaková šťava

Táto liečba je vhodná pre pacientov s gastritídou s vysokým prekyslením žalúdka. Zemiaková šťava je bohatá na bielkoviny, aminokyseliny, vlákninu a minerálne látky, ktoré vás zbavia bolesti, zlepšia peristaltiku a urýchlia regeneráciu sliznice. Ružová sorta zemiakov je tá najlepšia voľba na prípravu. Môžete na to použiť odšťavovač alebo zemiaky nastrúhané na strúhadle.

картофельный сок при гастрите

Pozor! Šťava zo zemiakov je užitočná len prvých 10 minút, takže ju pripravujte tesne pred použitím. Konzumujte 1 PL 30 minút pred jedlom 3x denne. Po 10 dňoch si urobte prestávku a následne opakujte už so zvýšenou dávkou – 125ml šťavy.

Liečbu neodporúčame u ľudí s nadmerným procesom kvasenia v žalúdku a cukrovkou.

  1. Aloe a med

Pri chronickej gastritíde pomáha zmes šťavy z aloe vera a med. Zmiešajte tieto ingrediencie v rovnakom pomere. Konzumujte po 1-2 ČL raz denne 30 minút pred jedlom.

алоэ вера при гастрите

  1. Kokosová voda

Užitočný a zázračný nápoj. Má pozitívny vplyv na chorý žalúdok, doplní telu základné vitamíny a stopové prvky. Počas prvých 24 hodín dokáže zmierniť bolestivé symptómy a vy sa budete cítiť omnoho lepšie!

кокосовая вода при гастрите

Nezabúdajte, že nesprávne stravovanie, jedenie za chodu a vyčerpávajúce diéty sú hlavnými nepriateľmi žalúdka. Pomocou týchto tipov veďte zdravší životný štýl a prekonáte tak všetky neduhy.

Tiez sa Vam moze pacit