Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Neprekonateľný zabijak chorôb – šupky z cesnaku! Pomôže vám znormalizovať fungovanie obličiek, srdca, zvýši vašu imunitu, odstráni toxíny a omladí.

Je úžasné, aké liečivá pre nás príroda ponúka. Bohužiaľ, nie vždy o tom máme dostatočné vedomosti a radšej siahneme po liekoch s rýchlym účinkom. Nemali by sme zabúdať na dary od prírody, ktoré nám vedia zlepšiť zdravie, celkový stav organizmu a v neposlednom rade aj vzhľad.

Dnes vám povieme niečo o cesnakových šupkách. Obsahujú unikátnu látku – bioflavonoid quercetin, ktorý je známy svojím efektom proti starnutiu. Patrí medzi vzácne skupiny vitamínov P, posilňuje regeneráciu tkaniva a chráni telo pred toxínmi.

польза чесночной шелухи

Ako konzumovať šupku z cesnaku

  1. Liečivý extrakt

Uistite sa, že na šupine nie sú žiadne stopy po škodcoch, sú čisté a lesklé. Najskôr sa musia vysušiť a následne pomlieť na prášok pomocou mlynčeka na kávu. Pomleté šupky presypte do sklenenej nádoby s uzatvárateľným vekom.

Na prípravu extraktu si 1 PL prášku zalejte 250ml vriacej vody, prikryte a nechajte cez noc odležať. Nápoj si rozdeľte na polovicu a počas dňa vypite všetko. Tento postup praktizujte 1 mesiac, potom si dajte prestávku v dĺžke 10 dní a opäť opakujte. Pomôže vám znormalizovať fungovanie obličiek, srdca, zvýši vašu imunitu, odstráni toxíny a omladí.

польза чесночной шелухи

  1. Čínsky homeopatický liek

Elixír mladosti bol vďaka cesnakovým šupkám známy v Číne už pred 5000 rokmi, dokazujú to aj nájdené staroveké hlinené tabule. Recept: 4 hrste šupiek zalejte 1 litrom horúcej vody (nie vriacej!) a nechajte cez noc odstáť. Pite 4 poháre denne podľa nasledovnej schémy: muži od 10. do 20. dňa v každom mesiaci a ženy od 20. do 30. dňa. Prestávka medzi pitím: 1-2 mesiace.

польза чесночной шелухи

  1. Prášok proti hnačkám

Pomleté šupky dokážu rýchlim spôsobom odstrániť poruchy tráviaceho systému a ako pekný bonus k tomu pridajú aj zbavenie sa červov z organizmu. Zastavte si silnú hnačku: 1 ČL prášku zapite ľubovoľným množstvom vody. Dávajte si však pozor, pretože dlhoročná konzumácia šupiek môže viesť k zápche.

польза чесночной шелухи

Kontraindikácie

Cesnakové šupky by nemali konzumovať tehotné a dojčiace ženy a taktiež deti do veku 12 rokov. Pozor by si mali dať aj ľudia trpiaci cukrovkou, nízkym tlakom a chronickým ochorením zažívacieho ústrojenstva.

Veríme, že ďalšia dávka cesnakových šupiek už neskončí v koši, ale uskladníte sa na poličke v kuchyni. Tento skvelý produkt z prírody by nemal ostať bez povšimnutia ani vašej rodiny, preto s nimi zdieľajte tieto dôležité informácie!

польза чесночной шелухи

zdroj:sovkusom.ru

Tiez sa Vam moze pacit