Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Neexistuje lepší prírodný liek na astmu ako tento čarovný olej!

Podľa posledných výskumov je olej z týchto semienok silnou alternatívou voči klasickým, pomerne nebezpečným farmaceutickým liekom na astmu.

Nová štúdia, publikovaná v žurnále Fytoteraputického výskumu (Phytotherapeutic Research) odhalila, že tieto malé nenápadné semienka známe pod latinským názvom nigella sativepredstavujú výbornú náhradu klasických liekov pre liečbu astmy.

Nová nádej pre milióny pacientov s astmou

Niekedy sa týmto semienkam zvykne hovoriť aj ako „liek na všetko okrem smrti“. Ich slovenský názor je čierna rasca, česky černý kmín.

Bežné lieky na astmu fungujú na princípe dlho pôsobiacich beta blokátorov, o ktorých americký Úrad pre kontrolu liekov a potravín (FDA) ešte v roku 2006 varoval, že zvyšujú riziko úmrtia na astmu.

Táto nová štúdia skúmala účinky oleja zo semienok čiernej rasce na 80 astmatikoch, ktorých rozdelila na 2 skupiny – prvú, ktorá dostávala uvedený olej a druhú, kontrolnú placebo skupinu.

Pacienti v prvej skupine dostávali počas 4 týždňoch 2 kapsule denne po 500 mg oleja z čiernej rasce. Druhej, placebo skupine, bol podávaný olivový olej.

U oboch skupín sa výskumníci zamerali na nasledovné veličiny:

  • test celkového astmatického skóre (primárne)
  • test funkcie pľúc
  • hladina eosinofilov v krvi
  • celková hladina imunoglobulínu E v krvnom sére

Po 4 týždňoch boli z každej skupiny odobratí 10 pacienti a ponechaní zvyšných 30.

Výsledkom bolo, že prvá skupina, ktorej bol podávaný olej z čiernej rasce, zaznamenala zlepšenie na Teste astmatického skóre v hodnote 21,1 (oproti 19,6 v kontrolnej skupine) a výrazné zníženie eosinofilov v krvi.

Taktiež sa zlepšila funkcia pľúc.

Závery štúdie o vplyve čiernej rasce na astmu

Táto štandardizovaná , dvojito zaslepená a placebom kontrolovaná štúdia došla k záveru, že užívanie doplnkového oleja z čiernej rasce zlepšuje kontrolu astmy a funkcie pľúc.

Zároveň dochádza k výraznej normalizácii eosinofilov. Odporúča, aby sa budúce štúdie zamerali na skúmanie multifaktorového vplyvu tohto oleja počas dlhšieho obdobia.

Spomínaná štúdia ukazuje, že stravovacie zmeny a niektoré prírodné látky dokážu pacientom priniesť oveľa lepšie výsledky ako užívanie farmaceutických liekov.

Potreba bezpečnejších alternatív pri liečbe astmy tu existuje už od roku 2006, kedy sa zistilo, že štandardné lieky, ktoré mali astmu zlepšovať, v skutočnosti zvyšovali riziko úmrtia na ňu.

Najväčší problém klasických liekov na astmu

Najčastejšia kritika klasickej monoterapie astmy s pomocou dlho pôsobiacich beta blokátorov sa zameriava na fakt, že tieto lieky sa nezameriavajú na prvotnú príčinu astmy, ktorým je chronický zápal.

Odpoveďou medicíny preto bolo, že začala kombinovať beta blokátory s kortikosteroidmi. Tie zápal síce odstraňujú, avšak tým spôsobom, že potlačia imunitný systém.

Kortikosteroidy však mávajú závažné vedľajšie účinky.

Na prvom mieste potláčajú imunitu, čo je dosť problematické. No a k tomu môžu mať aj vážne psychiatrické vedľajšie účinky.

Naproti tomu, olej z čiernej rasce nielenže nemá žiadne takéto hrozné účinky, ale navyše poskytuje celú paletu pozitívnych vplyvov na zdravie. Verí sa, že pozitívne vplýva na vyše 100 zdravotných ťažkostí.

Záver

Odhaduje sa, že na svete trpí astmou okolo 334 miliónov ľudí, čo je takmer každý 20 človek, preto sa z tohto ochorenia stáva medicínska priorita.

Ak sa aj vy chcete podieľať na zmiernení trápenia týchto ľudí, môžete tak urobiť šírením uvedených informácií, napríklad pomocou zdieľania tohto článku.

Tiez sa Vam moze pacit