Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Ak si po návšteve zubného lekára nájdete takýto hrbolček, ihneď zavolajte sanitku!

Veda už neraz dokázala, že naše telo je skvelo zladený mechanizmus, v ktorom je všetko prepojené. Keď sa niečo stane v jednej časti tela, môže to náhle ovplyvniť aj tú druhú na opačnom konci. Len málo ľudí ale vie, že ústa môžu byť prepojené so srdcom či dokonca dlaňou.

Endokartitída je zápal membrány srdcových buniek a chlopní. Vyskytuje sa, keď baktérie, huby a ďalšie mikróby z jednej časti tela vstúpia do obehu a dostanú sa do srdca, kde ho infikujú!

Práve táto diagnóza postihla 27-ročného obyvateľa Kanady. Muž sa sťažoval na bolesti brucha, vysokú teplotu, nočné potenie a stratu chuti do jedla.

Najzaujímavejšie však bolo, že na dlani mal bolestivú aneuryzmu. Spočiatku lekári nedokázali pochopiť, prečo tento mladý muž môže trpieť endokarditídou, ale keď sa ho spýtali na udalosti posledných týždňov, všetko začalo do seba zapadať…

Analýza krvi mladého muža odhalila prítomnosť streptokoka salivarius. Je to baktéria, ktorá sa bežne nachádza v ústach. U pacienta sa tiež našli mŕtve tkanivá v slezine a v ľavej obličke, ale aj infikovanú hmotu na aortálnej chlopni srdca.

Ukázalo sa, že chlapík podstúpil bežnú zubnú procedúru, počas ktorej sa baktérie dostali až do krvi. Napadli slezinu, obličky, srdce a krvné cievy na ruke. Rozširovanie baktérií cez telo viedlo k strašným následkom.

Antibiotiká našťastie pomohli zvládnuť bakteriálnu infekciu. Podarilo sa vyliečiť takmer všetky poruchy, okrem ochorení srdca. Na obnovenie srdcovej chlopne bola potrebná operácia.

Ako môžete vidieť, aj bežná cesta k zubárovi preniesla mladého a zdravého človeka na operačný stôl.

Ak nechcete trpieť a zbytočne míňať veľa peňazí, nikdy neignorujte zvláštne príznaky vo vašom tele! Nezáleží na tom, či ide o ruku alebo nohu – dokonca aj nezvyčajný výrastok na dlani môže znamenať infarkt!

Pamätajte si: v tele je všetko prepojené, takže v prípade, že sa vám niečo nepozdáva, v žiadnom prípade by ste nemali odkladať návštevu lekára!

Tiez sa Vam moze pacit