Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Navod ako vyliečiť zarastený necht. Zbavte sa tohto problému raz a navždy

Zarastený necht na nohe dokáže spôsobiť nemalé problémy. Nielenže to nevyzerá pôvabne a je to nehygienické, človek trpí bolesťou a nepohodlím. Preto je potrebné zbaviť sa toho čím skôr, pretože oneskorené konanie môže viesť k vážnejším následkom v podobe silného zápalu prsta a hnisanie.

Najčastejšie nechty zarastajú na palcoch, ale môžu sa objaviť aj na iných prstoch. Dôvodom môže byť nevhodná obuv, náhle priberanie na váhe, zlá pedikúra či rôzne poranenie. V každom prípade je potrebné túto vadu vyriešiť a my vám ponúkame niekoľko najúčinnejších spôsobov.

Postup

  1. Najskôr by ste si mali zjemniť pokožku a nechtovú platničku. Vykúpte si chodidlá s pridaním síranu horečnatého. Po tomto procese môžete ľahko odtlačiť mäkké tkanivo a obstrihať zarastený necht. Ak vás necht bolí, môžete si pripraviť vodný kúpeľ s mangánom. Bolesť prejde v priebehu niekoľkých minút. Následne naneste na necht zmäkčujúcu mastičku a dajte si na nohy teplé ponožky.

вросший ноготь на ноге

  1. Ak vám necht hnisá, priložte si k nemu kombuču (čajovú hubu). Tento prostriedok pomôže aj vtedy, ak trpíte plesňovým ochorením. Aplikujte si ju vo večerných hodinách – hrubú vrstvu húb na palec a obviažte obväzom. Dajte si na nohy vlnené ponožky, aby sa vaše nohy “naparovali” a môžete ísť pokojne spať. Ráno si necht zostrihnite.

вросший ноготь

  1. V prípade, že zarastajúci necht je vaším stálym problémom, vyskúšajte nasledujúcu metódu. Zrolujte si malý kúsok vatového tampónu a umiestnite ho medzi nechtovú platničku a pokožku. Jedná sa o pomerne bolestivý proces a vyžaduje si presnosť, aby ste si neublížili. Vatu meňte niekoľko krát denne, ak sa chcete vyhnúť infekcii.

вросший ноготь

  1. Na zarastený necht si môžete pred spánkom priložiť zmes jemne nastrúhanej citrónovej kôry a rastlinného oleja. Pred tým si nohu dajte do parného kúpeľa v roztoku s jedlou sódou. Výsledok uvidíte už na druhý deň ráno: necht bude ohybnejší, jeho okraj sa môže narovnať a ostrihať.

вросший ноготь

Zabrániť tomuto problému môžete nosením priedušných topánok a pravidelnou pedikúrou. Koniec koncov, je ľahšie chorobe predchádzať, ako ju liečiť.

zdroj: takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit