Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Naše celkové zdravie závisí od mnohých faktorov. Odborníci súhlasia s tým, že by sa mali dodržiavať niektoré odporúčania, napríklad o spánku, teda o tom, kedy chodíme spať a ako dlho spíme. Národná nadácia pre spánok odporučila dĺžku spánku podľa veku, to znamená, že pre každú vekovú kategóriu je odporúčaný iný počet hodín spánku. KEĎ SA BUDETE RIADIŤ ODPORÚČANOU DOBOU SPÁNKU, POSKYTNE VÁM TO DOSTATOK ENERGIE POČAS DŇA A OPTIMÁLNE ZDRAVIE. Nedostatok spánku je problém Fyzická únava nie je jediný problém, ktorým trpíme, keď nespíme dostatočne. Nedostatok spánku môže ovplyvniť vašu chuť do jedla, jasné myslenie, rozhodovanie a dokonca koncentráciu. Mnoho odborníkov tiež ukázalo, že ak máte problémy so spánkom, môže to mať vplyv na mnohé zdravotné problémy. Zdravie srdca môže byť ohrozené, ak spíte menej ako päť hodín. Diabetes, obezita, zvýšenie telesnej hmotnosti, to je výsledkom, ak spíte menej ako sedem hodín. Premýšľajte o tom, koľko hodín vaše telo potrebuje na spanie. Toto je prvý krok smerom k zdraviu a celkovej pohode. Odporúčané časy spánku podľa veku Charles Czeisler, profesor na Hardvardskej univerzite spolu s tímom odborníkov, vykonal výskum a veľa štúdií ohľadom spánku. Od roku 2004 do roku 2014 sa tento problém riešil s cieľom zistiť, koľko hodín spánku je ideálne pre ľudské zdravie. Pozrite sa koľko by ste mali spať podľa vášho veku: Novorodenec od 0 do 3 mesiacov: 14-17 hodín Deti od 4 do 11 mesiacov: 12 až 15 hodín Deti od 1 do 2 rokov: 11 až 14 hodín Predškoláci od 3 do 5 rokov: 10 až 13 hodín Školské deti od 6 do 13: 9 až 11 hodín Teenageri vo veku 14-17: 8 až 10 hodín Mládež od 18 do 25: 7 až 9 hodín Dospelí od 26 do 64: 7 až 9 hodín Seniori nad 65 rokov: 7 až 8 hodín Majte na pamäti, že každý človek má rôzne funkcie tela, reaguje inak, a preto tiež potrebuje rôzne dlhú dobu pre spánok a odpočinok. Toto sú priemerné a približné informácie. Nedostatok spánku je pre vás a vaše zdravotné riziko nepopierateľný. Hlavné príčiny problémov so spánkom Problémy so spánkom sú problémom pre vaše zdravie. Môžu byť výsledkom dvoch hlavných dôvodov, stresu a technológie. Stres stimuluje tvorbu kortizolu, stresového hormónu. Vo vysokých hladinách spôsobuje tento hormón chorobu, nepohodlie.

U mnoho národov sveta je soľ symbolom čistoty a poctivosti. Niet divu, že je soľ zaraďovaná do mnohých kozmetických, ale aj liečebných procedúr. Soľ sa už dlhšie používa pri tzv. Očiste tela a pokožky a jej hlavná výhoda je najmä silný kladný náboj, ktorý obsahuje.

Soľ je schopná pritiahnuť a absorbovať negatívnu energiu počas niekoľkých minút, a preto odporúčame, aby ste nestrácali čas a urobili si relaxačný zábal alebo teda procedúru. Občasná očista je pre naše telo i dušu veľmi dôležitá.

Nohy sú spojené so všetkými orgánmi v tele

Nohy sú podľa tradičnej medicíny akýmsi zrkadlom duše. Na stupaji sa zrkadlia všetky naše orgány. Zvýšená starostlivosť o nohy už neraz pomohla vrátiť dokonca sviežosť a správne fungovanie celého organizmu. Soľný kúpeľ na nohy je balzamom pre telo a uvidíte, že aj pre dušu. Do lavóra s teplou vodou si rozpustite obyčajnú soľ. Ak si chcete dopriať luxus, môže to byť soľ obohatená o silice, či výživné látky. Takto si pomôžete uvoľniť z tela stres, napätie, dokonca sa znižuje nadmerné potenie nôh, odumretá koža sa začína olupovať a  aktivizuje sa krvný obeh. Kúpeľ nôh v slanom „náleve“ je základ v starostlivosti o telo.

Rituál soľnej očisty:

Rituál vykonávajte v miestnosti, ktorá je izolovaná od vonkajšieho i vnútorného hluku, niekde v pokoji, kde môžete relaxovať. Mali by ste byť čo najmenej rozptýlené okolím.

Pripravte si:

veľkú nádobu s vodou

1 kg soli

Snažte sa mysľou posielať všetky negatívne myšlienky smerom von cez nohy. Predstavujte si, ako všetky zlé veci odchádzajú práve do vody so soľou. Neváhajte a pokojne sa postavte a prešlapávejte, urobíte len dobre. Čím viac energie budete cítiť, tým je čistenie účinnejšie.

Keď budete mať pocit, že všetka negativita je preč, očistite svoje nohy a chvíľu si poseďte, aby ste načerpali novú energiu. Nastáva posledná fáza liečby. Vodu so soľou vylejte alebo spláchnite v záchode. Musí odísť z vášho domu. Nezabudnite si v duchu poďakovať.

Táto očista je skvelá pre všetkých, ktorí majú v živote nejaké ťažkosti a trápia sa niečím vážnym. Aplikovať ju môžete aj keď máte zlú náladu a chcete prísť na nové myšlienky. Soľný kúpeľ takisto pomáha pri bolestiach pri bolestiach hlavy a nervozite.

Vyskúšajte a uvidíte, či to funguje. Každá ďalšia očista je potom účinnejšia.

Tiez sa Vam moze pacit