Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Tento nápoj by mal byť prvý, čo ráno vypijete! Nakopává imunitu a celé vaše telo!

Možno sa bude čudovať, ale črevá sú epicentrom imunitného systému. Ak črevá nefungujú správne, je telo slabé, unavené a náchylné k zdravotným problémom. Niektorí z nás majú pravidelné bolesti žalúdka alebo problémy s pokožkou, zatiaľ čo iní majú zase napríklad závraty.

Pridávanie zdravých baktérií späť do tráviaceho systému za účelom vyváženia celkovej flóry môže byť jednoduchým riešením tohto problému. Dobré baktérie sú riešením pre udržanie celého imunitného systému.
Jablčný ocot v surovej forme obsahuje LITKA, ktoré obsahujú kyselinu octovú, a tá ničí zlé baktérie a dodáva dobré. Na druhej strane napríklad kurkuma. Kurkuma je jednou z najúčinnejších bylín. Pokiaľ ide o boj proti zápalu, kurkuma je kráľovnou na tento problém. Má vysoký obsah antioxidantov, bojuje proti zápalu, lieči syndróm dráždivého čreva a v kombinácii s kajenským korením má ešte silnejšie antiseptické a protizápalové vlastnosti na liečbu črevných ťažkostí.

Med je ďalší dobrou potravinou, ktorá dodáva telu minerály a enzýmy a upokojuje tak celý system. Tento silný imunitu posilňujúci nápoj pomáha v trávení, dodáva probiotiká do čriev a lieči aj pálenie záhy. Pripravte si tento nápoj doma!

Potrebujeme:

1 čajová lyžička kurkumy
1/4 šálky jablčného octu
1/4 šálky medu
1/8 čajovej lyžičky kajenského korenia
4 šálky filtrovanej vody

Návod:

Ohrejeme filtrovanú vodu v hrnci. Potom zložíme z platne a pridáme med. Dobre ho premiešame, aby sa rozpustil a pridáme kurkumu, jablčný ocot a kajenské korenie.
Potom nalejeme do džbánku a necháme ho v chladničke aspoň 2 hodiny, aby sa nápoj ochladil. Pije sa ráno, jednorázovo ako panák na lačno 5 dní za sebou.

Tiez sa Vam moze pacit