Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Najúčinnejšia liečba od kašla. Nieje to ten sirup čo reklamujú v televízii! Okamžitý účinok!

Jednu hodinu som strávil v miestnosti so zapnutou televíziou. Za tú hodinu som 8 ráz videl reklamu na lieky, ktoré, podľa tvrdenia vysielateľa, by ste mali okamžite začať užívať pri prvých náznakoch kašľa. Moje nervy mi už viac nedovoľujú počúvať tento nezmysel celoštátneho meradla!“ – hovorí doktor Komarovski.

A je to pravda, spolu s jesenným chladom, premoknutými nohami a nekonečnou nádchou sa v našom dome ozýva stále tá istá reklama na sirupy od kašľa, ktoré nám z roka na rok takto šikovne a rýchlo predávajú lekárnici a zdatní marketéri.
Komarovski je presvedčený, že väčšina takýchto liekov iba poškodzuje všeobecný stav organizmu a že by dokonca mali byť zakázané! cheme sa s vami podeliť s týmto cenným názorom Jevgenija Olegoviča, najmä v toto obdobie jesenno-zimných epidémií. Samoliečba podľa rád televízora rozhodne nie je najlepším riešením!

Najlepšia liečba od kašľa

Určite ste si všimli, že väčšina liekov, ktoré reklamujú v televízore, sú prostriedky na vykašliavanie alebo mukolytiká. Tieto preparáty zvyšujú množstvo vlahy v hliene čím ho robia tekutejším, čo údajne uľahčuje jeho následné vykašľanie. Suchý kašeľ? Tak to okamžite utekajte do lekárne a kúpte si nejaké to úžasné reklamované mukolytikum…

Vo väčšine prípadov ak máte kašeľ, nádchu, alebo horúčku, ide o ochorenie horných dýchacích ciest. Ako vám potom pomôže zvyšovať vlahu v pľúcach, keď máte rinitídu, laryngitídu, alebo napríklad faryngitídu? Preto lebo to tak povedali v televízii?

Sirupy na vykašliavanie, vám bohužiaľ od kašľa nepomôžu, skôr naopak, ešte ho posilnia, kvôli zvýšenému množstvu hlienu. Ani keď trpíte na nedostatok tekutín v organizme alebo sa nachádzate v prostredí kde je nedostatok vlahy v ovzduší, tieto prostriedky nedokážu zabezpečiť požadovaný efekt: kašeľ len posilňujú a úľavu neprinášajú.

Mimochodom ak prijímate dostatočné množstvo teplých tekutín a vzduch v miestnosti je čistý, chladný a vlhký, tak ani žiadne mukolytiká nepotrebujete!
Je dokázané, že v takýchto podmienkach sa hlien z pľúc vykašliava sám bez použitia zbytočne drahých a navyše neúčinných liekov. V jednej známej zámorskej štúdii sa píše: „Efektívnosť vykašliavacích prostriedkov v porovnaní s dostatočným príjmom tekutín nie je dokázaná.“
Pre deti sú mukolytiká úplne zakázané. Samozrejme existujú choroby pri ktorých je ich príjem nevyhnutný, ale bronchitídu a zápal pľúc liečia doktori, a v žiadnom prípade nie televízia. A potom v prípade choroby horných dýchacích ciest dáte dieťaťu vykašliavací prostriedok a necháte ho vyspať sa v suchej a teplej izbe – však to je zločin!

Sila detského kašľa je oveľa menšia ako u dospelých. To znamená že po užití mukolytika sa množstvo hlienu zvýši, ale dieťa ho nie je schopné úplne vykašľať. V dôsledku toho sa hlien hromadí v dolných dýchacích cestách a je to ten najistejší spôsob ako obyčajné prechladnutie premeniť na mesačnú liečbu zápalu pľúc.

V mnohých krajinách sú mukolytiká zakázané pre deti do piateho roku života. U nás však môžu tieto prostriedky užívať úplne všetci a to bez receptu, a áno dokonca aj reklamovať ich je povolené. A napokon sa v televízii pozeráme len na „najúčinnejšie“ prostriedky od kašľu.
„Ešte raz, pre tých, ktorí to nepochopili. Televízia by nemala nahradiť mozog. Toto pravidlo funguje aj v politike aj pri kašli. Nekupujte si vykašliavacie sirupy bez priameho príkazu lekára. A v prípade, že váš rodinný lekár predpíše dieťaťu pod 5 rokov takýto liek, radšej si nájdite iného lekára, a ak má dieťa menej ako 2 roky, okamžite si zožeňte niekoho iného,“ – naliehavo odporúča Dr. Komarovski.

AKO SA ZBAVIŤ KAŠĽA

  1. Po prvé, seba aj dieťa oblečte do teplého oblečenia.
  2. Ďalej by ste mali urobiť všetko potrebné, aby vzduch v miestnosti bol čistý, chladný (16-20 °C) a relatívne vlhký (40-70 %).
  3. V každom prípade by ste sa mali snažiť dýchať nosom! Ale ako to dosiahnuť? Časté vyplachovanie soľnou vodou vám pomôže udržať nosové cesty čisté. A ak to už naozaj nedokážete zniesť, môžete použiť aj nosové kvapky.
  4. Pite toľko teplých tekutín ako je len možné.
  5. Nepoužívajte domáce lieky, skôr nájdite niekoho, kto vám poskytne správnu a kompetentnú diagnózu.
  6. A úplne najhlavnejšie – vypnite televízor.
    Postupujte podľa týchto jednoduchých odporúčaní a pamätajte, že hocijaký prostriedok na vykašliavanie by ste mali užívať iba po predpise od lekára. Od lekára, ktorému by ste zverili nielen svoje zdravie ale aj zdravie svojich detí. Starajte sa o seba a buďte zdraví!

    Nezabudnite sa s touto užitočnou informáciou podeliť s priateľmi na sociálnych sieťach.

Tiez sa Vam moze pacit