Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Najlepší recept proti chrápaniu a spánkovej apnoe!

Chrápanie patrí medzi naozaj nepríjemné súčasti nášho života, ktoré môže zruinovať nielen spánok, ale aj narušiť partnerské vzťahy.

Spánok je nepostrádateľný pre vaše normálne fungovanie. Ak sa neustále budíte na svoje alebo partnerovo chrápanie, budete z toho nielen frustrovaní, ale časom sa to môže prejaviť aj na vašom fyzickom či duševnom zdraví.

Ďalším častým problémom týkajúcim sa spánku je spánková apnoe. Ide o stav, kedy sa počas spánku objavujú krátke obdobia bez dychu, prípadne, ak je dýchanie veľmi plytké.

Spánková apnoe tak môže viesť k nedostatku kyslíka a následným poruchám v činnosti srdca a mozgu. Následkom toho sa potom aj počas dňa môžete cítiť ospalí.

Najčastejšia príčina chrápania a spánkovej apnoe

Jedným z najčastejších dôvodov, ktoré prispievajú k týmto zdravotným komplikáciám, sú nahromadené hlieny v dýchacích cestách.

A práve na tento faktor sa zameriame v tomto článku.

Ak sa vám podarí znížiť množstvo hlienov v hrdle, nosových dutinách a prieduškách, uvoľníte tým dýchacie cesty.

Týmto spôsobom dokážete znížiť alebo dokonca niekedy aj úplne odstrániť chrápanie a spánkovú apnoe.

Najlepšie prírodné riešenie nielen na chrápanie

Ľahkou a jednoduchou metódou, ako dosiahnuť zníženie množstva hlienov, ale aj vyriešenie mnohých ďalších zdravotných ťažkostí, je konzumácia čerstvých štiav z niektorých druhov ovocia a zeleniny.

V dnešnej dobe mnohí ľudia čoraz viac a viac používajú odšťavovanie na zlepšenie výživy a na liečbu rôznych ochoren

Fakt, že šťavy sú čerstvé, znamená, že obsahujú oveľa viac využiteľných nutričných látok ako sú napríklad vitamíny či enzýmy.

Tu sa však žiada zdôrazniť, že na odšťavovanie by ste sa mali snažiť používať potraviny v bio kvalite, pretože tie nebudú obsahovať žiadne alebo len minimum škodlivých postrekových látok.

Recept na zmiernenie chrápania :

Na prípravu tohoto nápoja, ktorý vám pomôže zredukovať hlieny v dýchacích cestách budete potrebovať nasledujúce ingrediencie:

šťava z 1/2 citrónu
1 zhruba 2 cm dlhý kúsok koreňa zázvoru
2 jablká
2 mrkvy

Postup:

Celá príprava nepotrvá dlhšie ako 5 až 6 minút.

1. Všetky suroviny umyte vo vlažnej vode.

2. Jablká prekrojte na polovice a jadrá z nich vyberte. Mrkvy ošúpte a tiež pokrájajte na menšie kúsky.

3. Kúsky jabĺk, mrkiev a zázvoru vložte do mixéra a všetko dobre rozmixujte.

4. Rozmixovanú hmotu potom preceďte cez látku a vytlačte z nej šťavu. Do nej ešte vytlačte šťavu z polovice citróna a zamiešajte.

Ak máte odšťavovať, potom namiesto mixéra a cedenia môžete na získanie šťavy z uvedeného ovocia a zeleniny použiť radšej ten.

Užívanie:

Tento liek by ste mali piť niekoľko hodín pred spaním.
Užívajte ho aspoň týždeň, prípadne dovtedy, pokým nenastane u vás rozpustenie hlienov, zníženie chrápania a zlepšenie spánku.

Tiez sa Vam moze pacit