Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Najefektívnejšie spôsoby, ako znížiť dieťaťu horúčku bez liekov za menej, ako päť minút!

Pre každého rodiča je veľmi stresujúce a bolestivé vidieť, ako jeho dieťa trpí. Má vysokú teplotu a celé horí ale štúdia ukazujú, že ak je vaše dieťa zdravé nie je sa čoho báť, keď vaše dieťa trpí horúčkou. Horúčka je spôsob akým bojuje organizmus s chorobou alebo infekciou. Ak sa horúčka zhorší, vaše dieťa začne horieť ale to je prirodzené a máme tu hneď niekoľko spôsob ako si s tým poradiť. Musíte mať však na pamäti, že ak táto horúčka trvá niekoľko dní, okamžite chodte za pediatrom!

sdvd

Navštívte okamžite lekára, ak je Vaše dieťa mladšie ako tri mesiace a má horúčku! Vždy zavolať lekára pre dieťa, ktoré má 3 až 5 mesiacov, pokiaľ teplota dieťaťa dosahuje 38 a viac!

Strúhaný zemiak

Zemiak umyjete a olúpete. Potom, čo je zemiak dôkladne umytý a olúpaný dajte ho do ponožky vášho malého. Zemiak mu zníži horúčku a vaše dieťa sa bude cítiť oveľa lepšie.

Brandy s vodou

V malom pohári musíte zriediť brandy s vodou v rovnakom pomere 1:1. Potom túto zmes namočíte do gázy. Tú potom poriadne vyžmýkate a vložíte ju do ponožiek vašej ratolesti.

Studená hubka na čele

Toto je veľmi užitočný a účinný prostriedok ako znížiť vysokú horúčku. Pridajte studenú hubku na čelo vášho dieťaťa zatiaľ čo spí alebo odpočíva. S výsledkami budete spokojná.

Dajte svojmu dieťaťu vlažnú kúpeľ

Používajte vlažnú vodu na osvieženie vášho malého aby ste tak mohli zraziť jeho teplotu. Je to užitočná metóda pretože odparovanie vody z kože ochladí telo a teplotu zrazí na kolena.

Môžete použiť ventilátor

Udržujte ventilátor na nízku úroveň a nastavte ho tak, aby mohol vzduch cirkulovať okolo vášho dieťaťa. Nenechajte ho rovno pred neho!

Dodajte svojmu dieťaťu dostatok pokoja a tekutín

Vaše dieťa by malo prijať mnoho studených jedál a nápojov, aby sa ich vnútorná teplota mohla upraviť.

Zbavte ich zbytočným vrstvám oblečenia

Všetky prebytočné kusy oblečenia im dajte preč, aby mohlo vaše dieťa prísť o vnútorné telesné teplo. Ak sa vaše dieťa trasie dajte jej iba ľahkú deku a tá ju zahreje.

Udržujte vaše dieťa na chladnom mieste

Zdržiavajte sa len tam a ak sa vaše dieťa vyberie von a bude horúco, nechajte ho v tieni.

dgdfh

zdroj:homehealthyrecipes.com

Tiez sa Vam moze pacit