Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Moja svokra vložila banán do horúcej vody. Za 10 minút mi pripravila nápoj, ktorý prekonal všetky moje očakávania!

Nespavosť je problém, ktorý trápi stále viac ľudí. A to je zlé, pretože kvôli nedostatku spánku negatívne ovplyvňujeme celý náš život. Spánok je v živote každého z nás veľmi dôležitý a treba ho telu zabezpečiť. Nie však pomocou práškov, ktoré môžu v tele spôsobiť kvôli obsiahnutej chémii mnoho zlého. Najlepšie je zvoliť prírodnú cestu.

Prečo je spánok tak dôležitý?

Možno si to neuvedomujete, ale spánok je pre ľudské telo veľmi dôležitý. Odborníci odporúčajú spať približne 8 hodín denne. Vďaka tomu dokážeme nabrať energiu na to, aby sme bez problémov zvládli celý nasledujúci deň. Spánok je však dôležitý aj pre celkovú regeneráciu nášho tela. Po fyzickej, ale aj psychickej stránke. A čo keď toto všetko viete, ale zaspať sa vám nedarí? Vyskúšajte banán.

Keď sa pozrieme aj na ďalšie pozitíva spánku, tak dostatok spánku má vplyv na správny metabolizmus, dokáže zlepšiť náš imunitný systém, rovnako ako sa podpíše aj na dobrej nálade, ktorú mame počas dňa.

Nápoj na spanie

Potrebujeme:

  • hrniec s horúcou vodou
  • banán
  • pol čajovej lyžičky škorice

Do hrnca s vodou pridáte jeden celý banán s odkrojenými koncami. Ďalej nasypete škoricu a privediete do varu. Nechajte 10 minút variť a potom zo sporáka zložte. Vyberte banán a tekutinu nalejte do šálky. Keď trochu vychladne, vypite ju. Potom si bežte ľahnúť a uvidíte, že za pár desiatok sekúnd, maximálne za pár minút zaspíte.

Ako je to možné?

Prečo je tento banánový nápoj so škoricou lepší ako akékoľvek prášky plné chémie? Je to jednoduché. Týmto nápojom do svojho tela dostanete horčík a tiež draslík. Obe dve látky majú veľmi pozitívny vplyv na spánok. A to ako na celkovú relaxáciu vášho svalstva, tak aj na problémy spojené so skorým prebúdzaním sa počas noci. Ďalšími účinkami je tiež pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém, alebo spomalenie procesov starnutia ľudského tela.

Tiez sa Vam moze pacit