Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Moja kamarátka sa začala smiať, keď uvidela čo robím…o pár týždňov mi poďakovala a robila to tiež.

Nie je žiadnym tajomstvom, že joga sa postupne dostáva na popredné priečky pohybových cvičení. Nejedná sa totižto len o kvalitný strečing svalov, ale aj o úžasné cviky pre našu dušu a telo.

Povieme vám niečo o nevyhnutných výhodách polohy motýľa na ženské telo…

Poloha motýľ pomáha ženám zlepšiť prekrvenie panvových orgánov, stará sa o zdravie obličiek a je vhodná na prevenciu kŕčových žíl. A najdôležitejšie – znižuje bolesti pri menštruácii, zmierňuje príznaky PMS a uľahčuje pôrod. Po pravidelnom praktizovaní cvičenia vám garantujeme peknú postavu a pevný chrbát!

Technika cviku

1.Sadnite si na podložku, nohy dajte doširoka a ohnite v kolenách.
2.Spojte svoje chodidlá a pritiahnite ich čo najbližšie k oblastí slabín, pomáhajte si rukami.


3.Rozpažte ruky a vyrovnajte chrbát od kostrče až po temeno hlavy.
4.Pokúste sa čo najviac stláčať lýtkové svaly k vnútornej strane stehien a kolená spúšťajte na zem. Nezáleží na tom, že sa vám to prvýkrát nepodarí. Postupom času bude vaše telo pružnejšie a vykonanie cviku omnoho jednoduchšie.

5.Dýchajte rovnomerne a mierne nakloňte hlavu. Pomaly dvíhajte kolená zo zeme, dajte ich k sebe čo najbližšie bez toho, aby ste chodidlá od seba oddeľovali. Držte túto pozíciu po dobu niekoľkých sekúnd.
6.Vráťte sa do východiskovej polohy tým, že kolená nasmerujete opäť k zemi. Ostaňte v polohe a opäť si môžete dopomáhať rukami.


7.Počet opakovaní závisí na vašej ohybnosti a výdrži. Ideálny čas cviku sú 2 minúty, počas ktorých vykonáte 25-30 opakovaní.
8.K dispozícii je aj poloha motýľa na chrbte. Odstráni sa tým bolesť v oblasti brucha, eliminuje pocit nepohodlia pri menštruácii a napomôže počas vášho tehotenstva.

V prípade poranenia kolien alebo slabín, si dajte pod stehná valček alebo zrolovaný uterák. Pre zjednodušenie cviku si môžete chrbát oprieť o stenu a rukami chytiť nie chodidlá, ale členky.

Začleňte tento cvik do vášho každodenného života a venujte mu maximálne 5 minút. Sústreďte sa na dýchanie a nezabudnite držať svoj chrbát vždy vyrovnaný. Pokúste sa cvik vykonávať v dopoludňajších hodinách. Verte, že vás to nabije energiou a pripraví vaše svaly na stres počas dňa.

Tiez sa Vam moze pacit