Zaujímavosti

MIMORIADNE! Opatrenia zrejme skončia oveľa skôr, núdzový stav vláda nepredĺžila!

Parlament neschválil novelu zákona o predĺžení núdzového stavu. To znamená, že koniec mimoriadnych opatrení by mal platiť oveľa kratšie ako do 10. januára, dokedy mal minimálne platiť.

Ako píše denník pravda aktuálne vyhlásený núdzový stav v súvislosti s pandémiou platí od 1. októbra do 29. decembra. V posledný septembrový deň ho vláda pôvodne vyhlásila len na 45 dní, ale v stredu 11. novembra rozhodla vláda o jeho predĺžení o ďalších 45 dní. Keďže má jeho platnosť vypršať už 29. decembra, skončiť by sa s ním mal aj tzv. lockdown a zákaz vychádzania, ktoré začnú platiť od soboty 19. decembra. Sprísnené protiepidemické opatrenia, ktoré by mali platiť až do 10. januára 2021, sú takisto podmienené trvaním núdzového stavu.

„Ak koalícia počas sviatkov nenaženie 90 poslancov do Národnej rady, aby novelu odsúhlasili, počas Silvestra prestanú platiť obmedzenia a ľudia budú oslavovať,“ varoval predseda najväčšej opozičnej strany Smer Robert Fico.

„Určite to celé mohlo byť zo strany vlády riešené už skôr. Situácia sa ale vyvinula tak, že sa to riešilo na poslednú chvíľu. Ak by bolo o dvoch či troch menej práceneschopných poslancov, mohol byť zákon schválený. Nepočítali sme s tým ale,“ priznal poslanec SaS Ondrej Dostál.

zdroj: pravda.sk

 

Tiez sa Vam moze pacit