Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Mesiac pred mŕtvicou vám telo pošle tieto varovné signály v žiadnom prípade ich nepodceňujte!

Experti sa zhodujú na tom, že telo vám pošle varovné príznaky – mesiac pred mŕtvicou. Znamená to, že by ste mali byť naozaj opatrní a neignorovať ich. Mohlo by sa vám to vypomstiť.

Aby sme k vám boli úprimní, skutočne si myslíme, že vás prekvapí fakt, že mozgová mŕtvica je najčastejšou príčinou invalidity a zároveň štvrtou najčastejšou príčinou smrti u dospelých jedincov v USA. Mŕtvica je doslova „útok na mozog,“ ktorý nastáva, keď je do mozgu prerušený prietok krvi. Keďže sa mŕtvica vyskytuje častejšie, akoby sme predpokladali, rozhodli sme sa publikovať tento článok, pretože si myslíme, že je dôležité chrániť svoje zdravie.

Avšak, mali by ste vedieť, že rozlišujeme 2 hlavné typy mozgovej mŕtvice: ischemickú a hemoragickú. Ischemická mŕtvica je bežnejšou formou a je spôsobená zúžením alebo upchatím tepien, ktoré vedú do mozgu. To má za následok výrazné zníženie prietoku krvi. Hemoragická forma mŕtvice je menej bežná a je spôsobená krvácaním do mozgu.

Najčastejšie príznaky mŕtvice:

  • točenie hlavy, závraty, slabosť
  • problémy s dýchaním
  • epileptické záchvaty
  • zmeny osobnosti

Teda, je to veľmi jednoduché. Neignorujte tieto príznaky, a keď niečo z nich zbadáte, mali by ste čím skôr vyhľadať lekársku pomoc. Veríme, že vám článok bude napomocný.

Tiez sa Vam moze pacit