Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Matka varuje rodičov o skrytom nebezpečenstve číhajúcom na každej záhrade!

Zrejme ťažko by sme hľadali dieťa, ktoré by nemilovalo leto pri všetkých tých možnostiach na hru ponúkajúcich sa vonku.

Avšak vy ako rodič by ste mali byť aj vtedy na pozore a chrániť svoje deti pred vecami, ktoré im majú potenciál nejako ublížiť. Zvlášť to platí o horúcich slnečných dňoch.

Malému Dominikovi sa stalo niečo, s čím nik nerátal

Keď sa malý Dominik hral za domom na záhrade, stala sa mu vec, ktorú dovtedy nik nepredvídal.

Na záhrade pritom nebolo nič, čo by na prvý pohľad predstavovalo nejaké nebezpečenstvo.

Dnes sa jeho zhrozená matka snaží o tom varovať aj ostatných rodičov.

Bol horúci letný deň a teploty sa pohybovali vysoko nad 30 stupňov. Dominikova matka sa rozhodla, že syna trocha osvieži a chladí v malom nafukovacom detskom bazéniku, ktorý mali na záhrade.

Zobrala hadicu, pustila prúd vody a tú namierila na chlapca. Avšak v memente, keď sa Dominika dotkol prúd vody, tak namiesto smiechu začas strašne kričať.

„Myslela som si, že plakal, pretože sa mu nepáčilo striekanie vody. Neznáša totiž, keď mu striekam vodu priamo do tváre“, uviedla matka.

Rýchlo si však uvedomila, že situácia je vážna. Dominikova koža sa totiž začala sfarbovať do červena a objavili sa na nej pupence, ktoré pokryli takmer celú jednu polovicu tela.

Čo sa vlastne stalo?

Ako sa ukázalo, keď voda z hadice dopadla na Dominikovu pokožku, bola horúca až 65 stupňov Celzia, hoci išlo o prípojku studenej vody.

Totižto v lete, keď sa hadica nachádza na slnku, tak zvyšková voda v nej sa môže zahriať na pomerne vysokú teplotu. A práve to sa stalo v tomto prípade.

Po odpúšťaní už síce išla studená voda, no to už bolo neskoro.

Matka hneď utekala s Dominikom do nemocnice. Tam jej lekári povedali, že chlapec utrpel popáleniny 2. stupňa na takmer 30% tela.

Záver

Nezabúdajte, že koža detí je oveľa citlivejšia než koža dospelých. Preto aj 10 až 20 sekundové vystavenie horúcej vode stačí na vznik popálenín.

Preto ak budete vonku, či už v záhrade, pri jazere alebo pri mori, nezabúdajte, že voda v hadiciach, striekacích pištoliach či dokonca fľašiach sa môže na slnku veľmi rýchlo zohriať.

Nikdy ju priamo bez otestovania teploty nepite ani nevylievajte na svoje deti. Vo viere, že ich osviežite, ich môžete v skutočnosti nechtiac popáliť.

Tiez sa Vam moze pacit