Zdravie a životospráva

Matka dala svojej 10 mesačnej dcérke ibuprofen keď sa jej začali rezať zúbky. Pozrite sa, čo sa stalo o pár minút!

Keď ochorie malé dieťa, jeho rodičia to vždy znášajú ťažko. Bez ohľadu na to, či sa jedná o niečo bežné alebo nie, skutočnosť je, že dieťa je oveľa zraniteľnejšie ako dospelý človek…

V dnešnej dobe existuje množstvo liekov určených pre deti v prípade, že sa niečo skomplikuje. Bohužiaľ, nie vždy nám pomôžu tak, ako by sme si priali a nasledujúci príbeh je toho priamym dôkazom.

Becky Adkinson z Kanady bola kvôli svojej 10-mesačnej dcérke v koncoch. Začali jej rast zúbky a s neustálym plačom začala byť matka stále viac a viac zúfalá. Nakoniec sa rozhodla, že jej dá proti bolesti Advil, v ktorom sa nachádza ibuprofén ako účinná látka.

Prípravok dieťatku síce pomohol, ale keď Becky uvidela jej plienku, úsmev na tvári jej okamžite zamrzol. „Veľká potreba“ jej dcéry bola úplne čierna. Znepokojená matka okamžite zavolala rýchlu pomoc a spolu s dcérkou smerovali do nemocnice.

Dieťatku urobili krvný test, skontrolovali ho na röntgene, vykonali endoskopiu. Konečná diagnóza matku šokovala.

10-mesačná Alba mala dva žalúdočné vredy. Príčinou čiernych výkalov bolo ich krvácanie. Po jednoduchej analýze si Becky uvedomila, že na vine bude Advil, pretože okrem mlieka a ovocia dieťa nič iné nekonzumovalo.

Zástupcovia firmy, ktorá toto liečivo vyrába, tvrdia, že Alba je len výnimočným prípadom. Avšak lieky obsahujúce ibuprofén môžu skutočne viesť ku gastrointestinálnemu krvácaniu. Okrem toho dokáže zapríčiniť predávkovanie alebo závislosť na ich užívaní.

Tiez sa Vam moze pacit