Krása a životný štýl, Prírodná medicína

Mám ďaleko po 60-tke, ale moja tvár nepozná žiadne vrásky či ovisnutie! Prinášame vám tajomstvo krásy!

Masky na tvár sa dajú pripraviť takmer z akýchkoľvek produktov. Existuje však jedna ingrediencia, ktorá má na pleť zázračný účinok a odborníci v kozmetike jej dali prezývku domáci botox. Jedná sa o škrob. Nielen, že pleť vyrovná, ale zanechá ju aj hladkú!

Pri pravidelnom používaní masiek zo škrobu dostane vaša pleť skutočnú pružnosť. Na rozdiel od botoxu je škrob úplne bezpečný, pretože riziko nežiaducich účinkov je prakticky nulové. A nebojte sa, vaša mimika sa určite nezmení. V nasledujúcom článku vám prezradíme, prečo je maska na báze škrobu prospešná a ako si ich pripraviť.

Ženská pleť je hydratovaná, obohatená o vitamíny a zdravú farbu. Tento fakt pomáha nielen starostlivosti, ale aj prvým známkam starnutia. Čím skôr začnete, tým vyššiu šancu máte na dlhodobejšie zachovanie krásy a mladosti vašej pleti.

Okrem toho, že škrob reguluje tvorbu mazových žliaz, suchá koža sa prestane olupovať a mastná žiariť. Avšak aj pri týchto maskách existujú kontraindikácie. Ak sú na vašej tvári čerstvé rany či zápal, odložte ich aplikáciu radšej na neskôr.

Masku by ste si mali aplikovať 2x týždenne po dobu 1-2 mesiacov, v závislosti od príznakov starnutia na vašej pokožke.

Vyhladzujúca maska s paradajkami
◾1 paradajka
◾1 vaječný žĺtok
◾1 ČL zemiakového škrobu
◾1/2 ČL olivového oleja

Postup
1.Odstráňte z paradajky kožu, roztlačte ju na kašu a pridajte k nej zvyšné ingrediencie.
2.Hotovú zmes naneste rovnomerne na tvár, s výnimkou očného okolia a nechajte pôsobiť 15 minút. Zmyte teplou vodou a naneste na pokožku výživný krém.

Vyživujúca maska s botoxovým efektom
◾1 PL rozpučeného banánu
◾1 PL zemiakového škrobu
◾1 PL šľahačky

Postup
1.Ingrediencie zmiešajte do jednotnej konzistencie.


2.Naneste ju na vyčistenú tvár a nechajte pôsobiť 15 minút. Zmyte ju vodou izbovej teploty a naneste hydratačný krém.

Škrob môžete pridať nielen do pleťových masiek, ale aj ako prostriedok na sprchovanie. Zmiešajte si 1 PL zemiakového škrobu s 1 litrom vody izbovej teploty. Po umytí si prípravok zmyte čistou vodou.

Tiez sa Vam moze pacit