Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Lekári vás varujú! Všetky ženy by mali brať do úvahy tieto rady a vedieť ich

Spánok – životne dôležitá činnosť pre všetky procesy v ľudskom tele, ktoré sa musia zotaviť po náročnom dni. Koľko času by sme mu mali venovať? Existuje rozdiel medzi mužmi a ženami, čo sa týka potreby oddychu? Aj toto sa dozviete v nasledujúcom článku.

Ako dlho by sme mali spať…

  1. Dámy, pripravte sa na spánok!

Funkcie ženského mozgu si vyžadujú dostatočný odpočinok. Jim Home, profesor na univerzite v Anglicku hovorí: „Žena s nedostatkom spánku je vystavená vysokou úrovňou psychického stresu, čo je prepojené s pocitmi depresie, neistoty a hnevu. U mužov podobné prepojenia neexistujú.”

  1. 8 hodín? Nie je to pravidlo.

Koľko hodín spánku je pre človeka nevyhnutných? 8 hodinový spánok nie je pre všetkých – pre niektorých je už aj 7 hodín priveľa. Profesor Horne opäť pripomína, že žensky mozog má zložitejšie štruktúry, takže má aj dlhšiu potrebu oddychu.

  1. Prečo ženský mozog pracuje viac?

V porovnaní s mužmi, sú ženy naklonené robiť viac vecí naraz a používať svoj mozog v núdzovom režime. Ich zotavenie zaberie viac času na spánok.

Na otázku, kedy by sme mali ísť spať, si musí odpovedať každý sám. Odporúčaný čas je približne o 21:30. Takto môžete stihnúť aj “spánok krásy”, ktorý trvá len do polnoci a odráža sa od neho aj stav vášho tela v nasledujúci deň.

  1. Ako je to s mužmi?

Horne tvrdí, že muži, ktorých práca je spojená so schválením mnohých rozhodnutí, si tiež vyžadujú nadmerné množstvo spánku. Avšak aj v tomto prípade potrebujú ženy viac času na odpočinok.

Ako ste na tom vy? Máte dostatok času oddýchnuť si?

Tiez sa Vam moze pacit