Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Lekári odporúčajú chrániť mliečne zuby u detí. Tu máte dôvod prečo

Mliečne zuby a ich strata je prirodzený proces pri dospievaní dieťaťa. Avšak, nedávne štúdie preukázali, že uchovanie mliečnych zubov dieťaťa mu môže v budúcnosti zachrániť život.

Väčšina rodičov je oboznámených on uchovávaní pupočníkovej krvi dieťaťa v špeciálnych bankách, pretože obsahuje množstvo kmeňových buniek. Tieto bunky sú schopné diferenciácie na akúkoľvek štruktúru orgánov. Takže, ak sa nepodarilo krv zachrániť, je tu ďalšia nádej. Ešte v roku 2003 vedci zistili, že mliečne zuby obsahujú až dve desiatky kmeňových buniek, ktoré môžu byť použité pri liečbe rôznych chorôb. Pomocou týchto buniek možno „opraviť“ životne dôležité orgány, ktoré bolo poškodené v dôsledku rôznych ochorení.

Funguje je to približne takto: zo zubnej drene získajú kmeňové bunky a potom začnú regenerovať potrebný materiál: neuróny, kosti, chrupavky a taktiež srdcové bunky. Predpokladá sa, že takto sa bude dať liečiť diabetes typu I tak, že bunky sa nasmerujú do slinivky brušnej, kde sa tvorí inzulín.

2-19dsa

Je tu problém: bunky musia zostať na žive. Len v takom prípade môžu mať úžitok. Takže musíme podniknúť príslušné kroky do 48 hodín po strate zuba. Ak to zanedbáte, bunky sú stratené.
Už dnes existujú organizácie, ktoré za poplatok ochránia zuby vášho dieťaťa. Okrem toho, aj zubári vám môžu pomôcť v tomto smere, pretože majú možnosť dopraviť zuby na určené miesto.

Takže teraz už viete ako môže mliečny zub zachrániť život. Tak neváhajte a ponáhľajte sa ochrániť takýto zub. Veríme, že tieto informácie boli pre vám užitočné a nezabudnite sa o ne podeliť so svojimi priateľmi.

zdroj: takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit