Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Lekári dávali jej dcére len 20 minút života. Keď uvideli, čo sa stalo potom, neverili vlastným očiam!

Keď sa žena dozvie, že je tehotná, jediné čo si želá, je aby jej bábätko bolo zdravé. Nebolo tomu inak ani v prípade Carolyn Isbister z Anglicka, ktorá sa na svoje vytúžené bábätko horlivo tešila. Bohužiaľ dieťa sa narodilo predčasne a nádeje mať šťastné a zdravé bábätko, sa pomaly začali vytrácať.

Lenže to, čo zažila pri pôrode, je jednoducho nepochopiteľné!

 fhf

Carolyn v 24. týždni tehotenstva prekonala maternicovú infekciu, preto bolo nevyhnutné, aby sa malá Rachael ihneď narodila. Pri pôrode vážila iba 500 gramov, preto aj lekári predpokladali, že dievčatko bude žiť len niekoľko minút. A naozaj to tak aj vyzeralo, dievčatko nedýchalo a jej srdiečko bilo len raz za 10 sekúnd. Carolyn si nepriala nič iné, než aspoň raz svoju dcéru držať v náručí.

„Nechcela som, aby zomrela, bola jej hrozná zima a ja som ju potrebovala zohriať. Zabalili mi ju do deky a ja som si konečne mohla svoju dcérku pritisnúť k sebe a zahriať ju, „spomína Carolyn. Pre Carolyn to znamenalo jedinú šancu, kedy si môže svoje bábätko pochovať, preto si tento okamih vychutnávala najlepšie, ako vedela. Tomu, čo sa stalo potom, do dneška nemôže uveriť.

bvcbvcb

 Vzťah matky a dieťaťa je niečo medzi nebom a zemou a to platí v každom veku. „Nemohli sme tomu uveriť, ja ani doktori. Ako som ju držala, cítila som, ako pomaly ale isto silnie. Aj napriek tomu, že mi lekári stále opakovali, že nie je žiadna nádej, ja ju stále držala pri sebe. Jej tváričky začali ružovieť a ona začala z plných pľúc kričať, „opisuje Carolyn.

fdgfdh

Dievčatko bolo prevezená na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde bolo pod neustálym lekárskym dohľadom. Užívala si života a pomaly rástla a rástla. Po dlhých 5 týždňoch mohla byť konečne bez respirátora a o 4 mesiace neskôr dokonca vážila 4 kg. V tom momente si ju konečne mohli pyšní rodičia odviezť domov. „Rachael bojovala neuveriteľne statočne. Je to naozaj zázrak, že je teraz tu s nami. Lekári jej dávali len 20 minút života, ale moje objatie jej zachránilo život. Je to okamih, na ktorý nikdy v živote nezabudnem, „povedala Carolyn.

Aj v tomto prípade sa ukázala sila matkinej lásky. Je to úžasný príbeh, ktorý nám pripomína, že by sme vždy mali načúvať a nasledovať naše inštinkty.

Tiez sa Vam moze pacit