Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Tento legálny jed ničí vaše kosti, ale mnohí z vás ho pijú každý deň

Čo naozaj užijeme, keď vypijeme jednu plechovku nápoja tejto populárnej značky? Vy si to možno ani neuvedomujete, ale vaše telo zvádza neuveriteľný boj v prvých 60 minútach po konzumácii obsahu jednej plechovky. Konzumácia ochutenej limonády Coca-Cola sa odporúča v reklamách po celom svete hlavne vďaka jej originálnej chuti a osviežujúcemu nádychu. Coca-Cola je cielene vytvorená tak, že ju telo dokáže prijať na hranici únosnosti. Nižšie nájdete presný výpis fáz, ktorými naše telo prechádza po konzumácii tohto nápoja.

Po 10 minútach

V priebehu prvých 10 minút sa do vášho tela dostane 10 čajových lyžičiek cukru. To samo o sebe predstavuje 100% odporúčanej dennej dávky cukru a jediný dôvod prečo sa z takého množstva cukru nepozvraciate je ten, že kyselina fosforečná ako ďalšia zložka Coca Coly túto sladkosť potlačí.

Po 20 minútach

20 minút po konzumácii hladina vášho krvného cukru prudko stúpne a následne pečeň, ako odpoveď na vylúčenie vysokého množstva inzulínu pankreasom, začne toto ohromné množstvo cukru premieňať na tuk.

Po 40 minútach

V tejto fáze je dokončená absorpcia kofeínu, vaše očné zreničky sa rozšíria, krvný tlak stúpne a pečeň pumpujúe viac cukru do krvného obehu.

Po 45 minútach

Telo začne zvyšovať produkciu dopamínu, ktorý stimuluje nervové receptory v mozgu (fyziologicky identická odozva ako pri heroíne).

Krátko po 60 minútach

Kofeín má močopudné vlastnosti, ktoré sa začínajú prejavovať. Telo sa zbavuje magnézia, zinku a vápnika, dôležitých látok, ktoré mali smerovať do kostí. Rovnako tomu tak je aj so sodíkom, vodou a elektrolytom.

Postupne začínate byť dosť podráždení a ospalí. Vylúčili ste vodu, ktorá mala byť využitá na tvorbu dôležitých látok, ktoré sú zodpovedné za hydratáciu tela a budovanie silných svalov a zubov.

Mnohí nie sú vedomí toho, čo všetko Coca-Cola dokáže spôsobiť v našom tele. Jej účinky nie sú vôbec pozitívne a okrem iného zvyšujú riziko vzniku cukrovky. Radšej si nalejte pohár čistej vody a ochuťte si ju napríklad citrónom alebo mätou.

Podeľte sa o článok zdieľaním s priateľmi, ak sa Vám páčil.

Zdroj: farmazdravi.cz

Tiez sa Vam moze pacit