Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Kyselina močová pod kontrolou. Toto sú účinné metódy liečenia!

Bojíte sa bolesti kĺbov. Alebo ste si všimli, že vám opúchajú kĺby na prstoch? Vtedy vaše telo spustí alarm, že sa vám zvýšila hladina kyseliny močovej.

V takom prípade, okrem odporúčaní lekára, by ste sa mali zamerať na svoj jedálniček. Dnes vám prezradíme  užitočné produkty, ktoré vám pomôžu znížiť hladinu kyseliny močovej.

Ako znížiť hladinu kyseliny močovej?

Artičoky
Artičoky majú diuretické vlastnosti, pomocou ktorých sa vaše telo zbaví toxínov.

Táto zelenina obsahuje množstvo minerálov a antioxidantov. Aby artičoky pôsobili pre nás blahodárne, je nutné ich správne variť. Treba ich variť v hlbokom hrnci odkryté 20 – 45 minút

V prípade, že sa okvetné lístky oddelia od stredu zeleniny, to znamená, že je už pripravená na použitie. Najchutnejšou a užitočnou časťou tejto zeleniny je jej stred. Často ju podávajú aj v reštauráciach.

Cibuľa
Cibuľa je tiež výborným spojencom v boji za zdravie. Dlhodobé užívanie tejto zeleniny prispieva k zníženiu kyseliny močovej. K tomu je potrebné vziať dve stredne veľké cibule, očistiť ich a potom prerezať na polovicu.

Potom ju treba variť vo vode s objemom 1,5 litra dovtedy, kým nezmäkne. Vývar prelejeme do fľaše, pridáme šťavu z polovice citróna. Tento nápoj potom pijeme po celý deň.

Tekvica
Ak máte radi túto zeleninu, tak ste šťastný človek. Tak ako artičoky, aj tekvica má močopudné vlastnosti a podporuje vylučovanie kyseliny močovej.

Tekvica pomáha telu zbaviť sa toxínov a iných škodlivých látok, ktoré sa hromadia v tele. Takže, určite by ste tento produkt mali zaradiť do svojho jedálnička.
Zeler
Táto zelenina pomáha vyrovnávať hladinu ph v krvi, taktiež pomáha pri znižovaní kyseliny močovej. Zeler sa dá konzumovať v surovom stave, ale aj varený.

Mrkva
Táto koreňová zelenina, tak ako zeler, pomáha pri očiste tela od purínov a krištáľov kyseliny močovej. Preto je dobré každé ráno si dať pohár mrkvovej šťavy.

Dávajte si pozor na svoju stravu. Tieto produkty zvyšujú hladinu kyseliny močovej v tele: údené salámy, červené mäso, vnútornosti, sýtené nápoje a pekárenské výrobky.

Starajte sa o zdravie svojich blízkych. Nezabudnite sa podeliť s týmto článkom s priateľmi.

Tiez sa Vam moze pacit