Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Kŕčové žily zmizli pomocou tejto jedinej prírodnej ingrediencie!

Takmer každá žena trpí kŕčovými žilami, pre ne je to nočná mora, pretože robia nohy neatraktívnymi. Navyše, často spôsobujú aj bolesti a silné kŕče, hlavne pri vnútorných žilách.

Preto sa na to pozeráme nie len ako na kozmetický problém, ale hlavne ako vážny zdravotný problém.

Dnes vám prezradíme jednu prírodnú látku, o ktorej sa vie len málo, avšak na kŕčové žily zaberá zrejme najlepšie zo všetkých. Dokonca lepšie než akékoľvek tradičné lieky.

Jej ďalšou výhodou je, že okrem nej nebudete potrebovať už nič iné. To znamená žiadne miešanie či vyrábanie zložitých tinktúr a receptov.

Tento zázrak sa nazýva – cyprusový olej.

Cyprus je strom, ktorý rastie v suchých podnebných pásmach. Často sa využíva na okrasné účely. Niektoré druhy sa dožívajú aj mnohých stoviek rokov.

Existuje viacero druhov cyprusových stromov a vyskytujú sa na takmer všetkých kontinentoch.

Cyprusový olej a kŕčové žily

Cyprusový olej sa radí medzi najsilnejšie prírodné látky proti kŕčovým žilám. Jeho účinok spočíva v tom, že stimuluje cirkuláciu krvi, potláča zápaly, posilňuje steny ciev a podporuje regeneráciu cievnych chlopní. Vďaka uvedeným efektom bráni hromadeniu krvi v nohách a vzniku kŕčových žíl. Okrem prevencie ich však dokáže aj veľmi dobre liečiť.

Ako použiť cyprusový olej

Keďže v prípade cyprusového oleja ide o pomerne koncentrovaný éterický (esenciálny) olej, je vhodné ho pred aplikáciou zriediť.

Postupujte nasledovne:

1. Vezmite iný olej, napríklad 1 až 2 čajové lyžičky olivového alebo slnečnicového oleja, nakvapkajte do neho pár kvapiek cyprusového oleja a dobre to zamiešajte.

2. Pred samotnou aplikáciou si pokožku dobre umyte a vysušte, aby liečivá zmes dokázala preniknúť čo najhlbšie.

3. Potom pomocou končekov prsov naneste na postihnuté miesto a jemnými krúživými pohybmi pár minút masírujte.

4. Procedúru opakujte 2 krát denne.

Aké výsledky očakávať

Praktizujte kúru pravidelne, až do zlepšenia zdravotného stavu a ústupu kŕčových žíl. Jej aplikáciou zlepšíte prekrvenie, cirkuláciu krvi aj ozdravenie postihnutých ciev.

Zlepšovanie stavu by ste mali zaznamenať už po prvých pár týždňoch.

Ak  ho chcete použiť, na zmiernenie bolestí a opuchov môžete do zmesi pridať aj pár kvapiek éterického oleja z mäty tea tree alebo levandule. Éterické oleje sa zvyčajne dajú zohnať v obchodoch so zdravou výživou.

Ešte môžeme použiť

Na prevenciu a liečbu kŕčových žíl dobre zaberá aj zmes tinktúry z vilínu (hamamel virgínsky) a jablčného octu. Aplikuje sa povrchovo na postihnuté miesta.

Táto technika potlačí zápal a pomôže regenerácií kŕčových žíl. Je potrebné ju opakovať každý deň aspoň jeden týždeň. Výsledkom budete milo prekvapení.

Cvičebná terapia na kŕčové žily

Liečivá gymnastika – by mala byť neodmysliteľnou súčasťou liečby kŕčových žíl. Takéto jednoduché cvičenia si môžete dokonca si ho môžete spraviť doma. Netrvá to dlho, po ňom sa bude  cítiť oveľa lepšie.

Tu je video-učebný príklad gymnastických cvičení na kŕčové žily, ktorým môžete zabrániť :

Tiez sa Vam moze pacit