Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Krabičková diéta, ktorá má výborné výsledky.

Veľmi populárna stravovacie metóda, obľúbená tiež medzi známymi osobnosťami, je známa ako krabičková diéta. Jedná sa o pohodlný spôsob, ako sa zdravo stravovať, a tiež o cestu k tomu, ako si osvojiť správne stravovacie návyky, dodať telu primerané množstvo kalórií a schudnúť tak nejaké to kilo.

Princíp krabičkovej diéty

Hlavným princípom krabičkovej diéty je to, že konzumujete vopred pripravenú, nutrične vyváženú stravu. V škatuľkách je pripravené všetkých päť jednotlivých jedál: raňajky, desiata, obed, olovrant a večera.

Tým, že je všetko vopred pripravené, nemôže nastať situácia, že sa nenajete kvôli tomu, že nie je kde si kúpiť obed alebo desiatu.

Ak neklamete, zjete vďaka krabičkám iba také množstvo kalórií, koľko potrebujete. Navyše jete pravidelne a nespomaľuje si metabolizmus časovými prieťahmi medzi jedlami. Jednotlivé porcie obsahujú vyvážený pomer bielkovín, sacharidov a tukov aj dostatočné množstvo vlákniny , vitamínov a stopových prvkov. Práve z týchto dôvodov je táto diéta tak vhodná pre chudnutie .

Urob si sám

Pokiaľ na tom nie ste s časom tak zle, aby ste si nenašli jednu hodinu denne na prípravu, určite si robte škatuľky doma. Domáca krabičková diéta je predovšetkým lacnejšie, ale aj kvalitnejší variant predávané  krabičkovej diéty .

Recepty na jedla do krabičkovej diéty nie sú nijako zložité, počítajte však tiež s časom venovaným nákupu potravín a zostavovaní jedálnička . Raňajky a desiata by mali tvoriť 40% prijatej energie, obed približne 30% a olovrant s večerou opäť 40% denného príjmu.

Rady, ako ušetriť čas

 • Držte krabičkovú diétu spolu s kolegyňou a striedajte sa pri príprave jedál,
 • Jedlá uvarte viac a krabičky si zamrazte,
 • Z jedla, ktoré varíte pre rodinu, časť oddeľte pre seba a doplňte zeleninovou prílohou alebo šalátom,
 • Robte si týždenný jedálniček , nakupujte raz týždenne a nákupy plánujte podľa jedálnička.

Pre koho je krabičková diéta vhodná

Táto diéta je vhodná pre všetkých. Pre ženy aj pre mužov, pre pracujúcich i pre študentov. Môžete ju začať dodržiavať, keď chcete schudnúť, alebo trebárs len začať jesť zdravo. Ak si ju prispôsobíte svojim potrebám, je to ideálny spôsob, ako začať robiť niečo pre seba. Pri využití možnosť dovážky škatuliek od špecializovaných firiem je Krabičková diéta skvelým pomocníkom pre zaneprázdnených ľudí.

Krabičky a redukcie váhy

Chudnutie nie je hladovanie alebo jednostranná výživa. Takýmto spôsobom možno dokážete schudnúť, ale nie dlhodobo. To, čo naozaj funguje, je pravidelná, vyvážená strava, nižší príjem energie než jej výdaj a dostatočná pohybová aktivita.

Vďaka krabičkám budete mať po ruke presne také množstvo jedla, aké k chudnutiu potrebujete. Zjete toho toľko a v takom zložení, aby ste nemali hlad, ale pritom sa neprejedali. Keď si správne zostavíte jedálniček , aby bol zdravý a diétne, nebude vás naháňať na sladké a odpadne riziko prejedanie.

Výhody domácej krabičkovej diéty

 • Vlastnou prípravou krabičiek ušetríte veľa peňazí,
 • Viete presne, čo jete,
 • Varíte si podľa vlastnej chuti,
 • Nemáte hlad a jete pravidelne,
 • Naučíte sa ako zdravo jesť a môžete svoje znalosti využívať po celý život

Nevýhody domácej krabičkovej diéty

 • Každý deň so sebou musíte nosiť do práce krabičky,
 • Musíte venovať čas nákupu a príprave,
 • Musíte počítať kalórie a poznať nutričné ​​zloženie potravín

Krabičková diéta nie je diétou v pravom slova zmysle. Ide skôr o správne stravovacie návyky. Pretože sa jedná o nutrične vyvážené jedlo, má dlhodobé výsledky. Pri tejto diéte nehladujeme a naučíte sa niečo o zdravej výžive. Bez hladovania dodáte svojmu telu nízkokalorickú vyváženú stravu.

UKÁŽKA JEDÁLNIČKA PRE KRABIČKOVOU DIÉTU

1. deň

Raňajky: celozrnný rožok s chudú šunkou a nízkotučným syrom

Olovrant: jablko

Obed: dusené kuracie plátky s ryžou

Olovrant: šopský šalát

Večera: paradajková polievka

2. deň

Raňajky: miešané vajcia

Olovrant: nízkotučný jogurt

Obed: dusené rybie filé a varená zelenina

Olovrant: mrkvový šalát

Večera: cuketa s ryžou

3. deň

Raňajky: nízkotučný tvaroh

Olovrant: paprika

Obed: varená kuracie stehná s ryžou

Olovrant: chudé šunka

Večera: brokolicová polievka

Tiez sa Vam moze pacit