Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty

Konečne už nemusím chodiť ku gynekológovi ako na klavír. Rada od mojej kamarátky ma zbavila nepríjemností, ktoré trápia mnoho žien!

Skôr či neskôr sa každá žena ocitne pri gynekológovi s problémom, o ktorom jej je trápne hovoriť. Začervenanie, svrbenie, opuch sliznice, bolesti brucha alebo zapáchajúci výtok.

Vaginitída – zápal pošvy vyvolaný patogénnymi baktériami a mikróbmi. Podľa štatistík postihuje približne jednu tretinu žien v plodnom veku.

Aby sa porozumelo príčinám vaginitídy, je dôležité vedieť, že vagína je domovom pre mnoho rôznych mikroorganizmov (prospešné aj patogénne). Ich vyváženie závisí od veku, životného štýlu a funkcie vaječníkov ženy.

Tieto faktory ovplyvňujú obsah glykogénu na vaginálnej stene, ktorý sa premieňa na kyselinu mliečnu pri dostatočne vysokej koncentrácii (pH 4-4,5) a zabraňuje šíreniu škodlivých baktérií. Zásadité podmienky v pošve môžu spôsobovať gynekologické ochorenia.

Ako liečiť vaginitídu?

Užívanie antibiotík dokáže tento problém ešte zhoršiť, čím dôjde k šíreniu hubovitej infekcie. Okrem toho môžu vyvolať alergické reakcie a nadmerné vysušovanie pošvy.

Existujú však prírodné prostriedky pre normalizáciu mikroflóry, ktoré eliminujú nežiaduce prejavy zápalu pošvy. Dôležité: pred začatím akejkoľvek liečby sa uistite, aký patogén vyvolal toto ochorenie (bakteriálny alebo hubovitý).

Odvar z harmančeka už od staroveku pomáhal udržiavať ženské zdravie. 2 PL sušených kvetov rumančeka zalejte 1 litrom vody, priveďte k varu a nechajte lúhovať 5-10 minút. Robte si oplachovanie a výplachy v závislosti od závažnosti ochorenia. Po normalizácii mikroflóry ho už nie je potrebné ďalej používať.

Na prevenciu pred vaginálnymi infekciami jedzte dostatok kyslomliečnych výrobkov, používajte bielizeň z prírodných materiálov a na intímnu hygienu využívajte prípravky obsahujúce kyselinu mliečnu.

Taktiež je dôležité, aby sa váš partner pred pohlavným stykom opláchol. Tým sa minimalizuje preniknutie cudzích baktérií do pošvy.

Tiez sa Vam moze pacit